Super trik ako schudnúť! Jedzte v zrkadlových tanieroch

1735

Jednou z najčastejších diétnych chýb sú príliš veľké porcie. Chytré taniere z britského Studio Playfool vás pred tým ochránia zrkadlovým dizajnom.

„V blízkej budúcnosti si klimatické zmeny vyberú svoju daň aj na globálnej produkcii jedla. Pre budúcnosť s nedostatkom jedla by sme mali zadaptovať naše dnešné zvyky a životný štýl,“ hovoria dizajnéri z londýnskeho Studio playfull Saki Maruyama a Daniel Coppen. Aj keď je pôvodná myšlienka ušľachtilejšia, samozrejme ich riad pomáha aj ľuďom s nadváhou.

Jedálenský set Half / Full (poloplné) obsahuje dva taniere so zrkadlom, polovičnú misku, polovičný téglik a príbory. Zrkadlový efekt spôsobuje vizuálne ilúziu, že stravník jedol viac, než má v skutočnosti na tanieri. Podľa štúdie z Tokijskej univerzity môže zrakový vnem skutočne ovplyvniť naše potešenie z jedla.

„Ďalšie štúdie ukázali, že stravovanie pred zrkadlom zvyšuje uvedomovanie si našej vlastnej osoby, a tým spôsobuje, že jeme menej. Aj keď celý koncept musí byť ešte oficiálne testovaný, veríme, že Half / Full má potenciál zmeniť naše stravovacie návyky k lepšiemu,“ tvrdia tvorcovia.