Tajomstvá krásy z celého sveta

1686

 1.  Tajomstvo 

Bezchybná pleť Francúzok 

Francúzky vďačia svojej dokonalej pleti a jej zdravému odtieňu pravidelnému detoxu. Práve šarmantné Francúzsky, sa snažia zo všetkých žien so železnou pravidelnosťou prečisťovať svoje telo bylinkovými čajmi a množstvom tekutiny. Ostatné ponechávajú na  vyváženú stravu a  špecializované antialergické krémy, ktoré chránia ich pleť pred vonkajšími nečistotami.

 2.  Tajomstvo 

Lesklá hriva Brazíliek 

Vlasy sú korunou ženskej krásy a tohto sa poctivo držia najmä Amazonky z Brazílie. K ich dokonalým hrivám im dopomáha malý zelený zázrak prírody: avokádo. Pravidelne vmasírujte do vlasov lyžicu avokádového oleja a nechajte cez noc účinkovať alebo zmiešajte dužinu avokáda s jogurtom a použite ako obvyklú vlasovú kúru. Hotovo!

 3.  Tajomstvo 

Neodolateľné riasy Američaniek 

Stavať na prirodzenú krásu, tak to v USA neplatí už dlhšiu dobu. Američanky prisahajú na pravidelné predlžovanie a farbenie rias. Tento trend sa stal už aj u nás bežnou praxou, tak rýchlo zájdite do najbližšieho kozmetického salónu! Bonus: odteraz budete stáť ráno pred zrkadlom o dve minúty kratšie!

 4.  Tajomstvo 

Opálená pokožka bielych Angličaniek

Na britských ostrovoch by sa ženy prirodzeného opálenia určite nedočkali. Ich tajným esom sú opaľovacie krémy, spreje a púdre. Veľkej obľube sa tešia aj špeciálne samo opaľovacie nástreky, ktoré sú ľahko dostupné aj u nás. Jedná sa o jediné najrýchlejšie opálenie bez škodlivého UV žiarenia.

 5.  Tajomstvo 

Porcelánová pleť Azijatiek 

Krásu ázijských žien má na svedomí ryžová maska s účinkami čistiaceho pílingu: zmiešajte lyžicu ryžovej múky s lyžicou mlieka, následne zmes vymiešajte na jemnú kasičku, naneste na tvár a po piatich minútach odstráňte vlhkým obrúskom.

 6.  Tajomstvo 

Čím hýčkajú Talianky svoju opálenú pokožku

Jeden z najznámejších tajomstiev krásy v mediteránnej oblasti je olivový olej. Talianky odporúčajú používať produkty, ktoré obsahujú extrakty z olív a trikrát do týždňa naniesť na pokožku jemnú vrstvu panenského olivového oleja. Takto si zaistíte dokonale pružnú pleť. Pri opaľovaní platí zásada: používat produkty z olivového oleja  s ochranným faktorom.