Bolesti chrbta a pohybového aparátu trápi väčšinu ľudí. Sedavé zamestnanie, nedostatok času na cvičenie a rýchly spôsob života sa totiž podpisuje na našom celkovom zdravotnom stave. Ako sa v práci pretiahnuť a zlepšiť držanie tela, poradia bývali profesionálni tanečníci

S bolesťami chrbta a pohybového aparátu sa podľa lekárov potýka viac ako 200 tisíc ľudí v produktívnom veku. Odborníci varujú, že nedostatočná liečba prvých príznakov vedie k chronicite.

Týmto problémom ale môžeme jednoducho predchádzať, stačí, keď si počas dňa nájdete aspoň chvíľku času.

„Minútová zostava vychádzajúca z tanečných techník, uvoľňujúce problematické časti tela, môžete praktizovať kedykoľvek v kancelárii, napríklad v priebehu obedovej pauzy,“ hovorí tanečnica.

    Seďte s rovným chrbtom

Základom je samozrejme správne sedenie a rovný chrbát. Už to vám pomôže predchádzať bolesti chrbta. „Dôležité je tiež uvoľnenie krčnej chrbtice a trapézových svalov, spolu s pretiahnutím tela v úklone a zhupnutím uvoľní tenziu chrbtice a chrbtových svalov,“ dodáva tanečnica.

Pozrite sa na video a naučte sa niekoľko jednoduchých prvkov, ktoré môžete vyskúšať aj počas krátkej pauzy v kancelárii.