Tomas Gimeno (37) mal zavraždiť obe dcéry svojej bývalej partnerky a hodiť ich do mora. Potom možno sám spáchal samovraždu. Telo Olivie (†6) už sa podarilo nájsť. Po Anne (2) policajti stále pátrajú, ale okolnosti nasvedčujú tomu, že otec zavraždil aj ju. Matka dievčatiek, ktoré tým Gimeno chcel ublížiť, je bez seba žiaľom.

„Svoje dievčatká už nikdy neuvidíš,“ napísal Gimeno svojej bývalej partnerke Beatriz Zimmermanovej po tom, čo si údajne našla niekoho iného. On i deti 27. apríla zmizli bez stopy. Neskôr polícia vylovila z hĺbky vyše 900 metrov tašku zaťaženú kotvou a v nej telo staršej z dievčatiek Olivie (†6). Španielska polícia pátra po dvojročnej Anne aj po mužovi, ktorého motiváciou bolo spôsobiť mame čo najviac bolesti. Vzhľadom na okolnosti možno ale počítať s tým, že otec detí aj druhé dievčatko sú pravdepodobne po smrti. Polícia totiž našla aj druhú z tašiek. Tá bola ale prázdna.

Srdcervúce slová matky len potvrdzujú jej úplné zúfalstvo. „Chcela by som zomrieť s nimi, držať ich pritom za ruky,“ uviedla vo svojom vyjadrení. „Boli to dvaja anjelici, ktorí prišli na svet, aby za cenu svojich životov udelili veľkú lekciu,“ dodala zdrvená Beatriz. Tá ďalej ľutuje, že svoje deti nedokázala ochrániť. Tvrdí, že aj preto ju jej partner Tomas nechal nažive. „Chce, aby som trpela po zvyšok svojho života,“ napísala podľa denníka Mirror.

Život sa Beatriz zrútil. Svoje dcéry pritom pri sebe vraj stále cíti. „Cítim ich po svojom boku. Cítim ich prítomnosť, keď idem spať, keď sa prebudím alebo keď raňajkujem. Celý deň,“ uviedla mamička.

Zúfalá matka nemá pre čin svojho partnera zľutovanie. „Dopustil sa najobludnejšieho činu, akého sa môže človek dopustiť,“ oznámila. Na druhej strane ale vraj dúfa, že smrť Olivie povedie k väčšej ochrane detí, a nebude tak úplne márna. „Dúfam, že smrť mojich dievčat poslúži k väčšiemu povedomie o láske, ktorú dávame svojim deťom. Vážme si toho, že sme s nimi, nenoste v hlavách iné veci,“ uviedla Beatriz.

Podľa nej sú deti anjeli a je potrebné, aby im ľudia poskytli všetku úctu, odhodlanie a vštepovali im hodnoty pre lepší svet. „Možno telesne zomreli, ale ich duša je tu s nami,“ zakončila srdcervúce vyjadrenie Beatriz s tým, že poďakovala tým, ktorí jej pri pátraní pomáhali a v najťažších chvíľach sa za nich modlili.

Posledná poprava v Československu prebehla pred 32 rokmi 8. júna 1989.

Sudca už formálne obvinil tridsaťsedemročného Tomasa Gimena zo zabitia svojich dvoch detí. „Plánovaným a premysleným spôsobom spôsobil neľudskú bolesť svojej bývalej partnerke,“ uviedol na jeho adresu.

Španielsky sudca, ktorého úlohou je vyšetrovať zmiznutie Gimena a jeho dcér, uviedol, že prebiehajúce vyšetrovanie trestného činu by malo byť odovzdané špecializovanému súdu zaoberajúcemu sa násilnými činmi na ženách v hlavnom meste Tenerife v Santa Cruz.

Jedenásťročný Sebastian zmizol z detského ihriska, našli ho zavraždeného!

„Gimeno sa pokúsil zámerne zmiasť policajtov a súd, keď telá dvoch svojich dcér pochoval na dne oceánu a vybral si miesto ďaleko od pobrežia, kde si myslel, že ich nikdy nikto nenájde,“ uviedol súd.

Muž bol zachytený na kamerovom systéme, ako nesie športové tašky. Do tých údajne napchal tela svojich dcér a odniesol ich z auta na svoj čln v prístave v hlavnom meste Santa Cruz.

Pán na stráženie zabil ročného chlapčeka zápasníckym chvatom! Trest za zničený vankúš?!

Na mori ho zastavila pobrežná hliadka, aby Tomasa napomenula, že porušil zákaz vychádzania platný v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu. O dve hodiny neskôr sa vrátil na pevninu, ale bez tašiek, ktoré predtým naložil do svojho člna. Počas noci niekoľkokrát volal svojej bývalej žene, aby jej v afekte oznámil, že so svojimi dcérami a s ním už sa nikdy nestretne. Po polnoci vyplával znovu, ale späť na pevninu sa nikdy nevrátil.

Prázdne plavidlo bez kotvy bolo objavené neďaleko od Puertito de Guimar na východnom cípe ostrova, iba 15 kilometrov južne od Santa Cruz.