Kde sa nachádza Tereza H.? Keď od pakistanských colníkov zaznelo, že Češka mala po oslobodení viny za pašovanie heroínu opustiť Pakistan, rozhodla sa uviesť veci na pravú mieru jej babička. Podľa nej Tereza do vlasti zatiaľ nepricestovala.

„Terezka v Česku nie je,“ uviedla jasne jej babička pre server Život v Česku. „Radi by sme ju mali doma na Vianoce,“ povzdychla si s tým, že do krajiny sa má mladá Češka vrátiť až v januári.

Tajný útek pašeráčky heroínu z Pakistanu?! Češka Tereza oslobodená z drogových zločinov podľa colníkov opustila krajinu

 Slová o tajnej  operácii 

Nad utajovanými okolnosťami súčasnej Terezinej situácie aj nad miestom jej pobytu visí rada otáznikov. Ako uviedol bezpečnostný expert Andor Šándor, Tereza mohla Pakistan pokojne už opustiť. „Je možné, že občianka Tereza H. opustila Pakistan na náhradné doklady, ktoré jej vystavil zastupiteľský úrad,“ špekuloval.

Šándor vyjadril podozrenie, že sa Češka mohla dostať z krajiny po svojich, teda pozemnom hraničnom priechode. „Nepoznám úplne tú situáciu, ale niekto z našich zložiek jej mohol pomôcť,“ vysvetlil.

Ako skončí vzťah šesťdesiatpäťročnej Češky, ktorá sa vydala za mladého Pakistancov (23)?

O utajovanej akcii sa zmieňuje aj ďalší muž. „Celá akcia, ktorá súvisí s jej osobou, je z bezpečnostných dôvodov utajená a mnoho ľudí v tejto veci jednoducho neposkytovalo a neposkytuje žiadne informácie,“ povedal pre tn.cz europoslanec Tomáš Zdechovský, ktorý sa v Terezinej kauze tiež angažuje.

Lara (30) namiesto lásky s Pakistancom Sajjadom, zažila mesiace sexuálneho násilia a mučenia

 Pomýlili sa  colníci? 

Situácia okolo Terezy H. nabrala na obrátkach v pondelok, keď sa ukázalo, že mohla opustiť krajinu. „Dnes na súde predniesol právny zástupca colníkov Ali Aftab šokujúce tvrdenia. Podľa neho Tereza opustila krajinu,“ uviedli.

Osemnásťročná Pákistánka odmietla tradičný svadobný obrad. Rodina ju za to zaživa upálila

Ministerstvo zahraničia návrat Terezy do Česka komentovať odmietlo. „Informáciu o tom, že by česká občianka Pakistan opustila, potvrdiť nemôžeme. Platí, že s ohľadom na želanie rodiny aj bezpečnosť našej občianky nebudeme k prípadu oznamovať konkrétne informácie, ktoré sa týkajú jej presunu do ČR,“ uviedol jeho hovorca Jakub Augusta.