Policajti vyšetrujú nepochopiteľný čin. Malé deti chceli v potoku utopiť psíka! 

512

K nechutnému činu došlo na Slovensku v časti Horný Zemplín. Malé deti sa tam mali pokúšať utopiť nebohého malého psíka. Našťastie včas zakročila náhodná okoloidúca. Barbarský čin teraz prešetrujú policajti a chlpáč si hľadá nový domov.

Keby nebolo náhodnej okoloidúcej, život nebohého psíka by bol najskôr na konci. Keď ale žena zaregistrovala, čo sa deje, ihneď zakročila. „Deti chceli toho psa utopiť. Na hlave mal podľa svedkov chirurgickú rukavicu, ktorá mala slúžiť ako poistka, aby zviera uhynulo,“ uviedla veterinárka Lenka Lisa.

Ako uviedli Noviny.sk, štvornohý miláčik je našťastie v poriadku, ale musel si prežiť obrovský stres. „Nechcel vôbec jesť, bol veľmi bojazlivý, bál sa dokonca aj pohladenia,“ popísala jeho stav lekárka. Veterinárka vidí v správaní detí trestný čin, obrátila sa preto na políciu.

Vyfasoval kriminál za týranie zvierat! Mačky umierali dlho a v krutých bolestiach

„K okolnosti, či môžu byť za čin potrestaní rodičia maloletých, sa v súčasnom štádiu vyšetrovania nie je možné vyjadriť,“ uviedol hovorca policajtov Daniel Džobanik. V prípade preukázania viny hrozí za tento trestný čin až tri roky za mrežami.

Kedy už skončí týranie psov v rómskych osadách? Kvôli vážnej kožnej chorobe šteňa takmer ubili na smrť

Psíkovi už medzitým vedenie záchrannej stanice zháňa nový domov. „Nie je vôbec agresívne, je to milý psík. Je veľmi hravý,“ popísala Lubica Kizákova s ​​tým, že sa jeho psychický stav po čase zlepšil.