Za týranie zvierat dostal Martin K. 16 mesiacov natvrdo! Vo februári v jeho byte polícia našla telá dvoch brutálne dobitých mačiek, ďalšie dve v smetiaku. Znalci sa zhodujú na tom, že zvieratá umierala pomaly a v obrovských bolestiach. Takto utýraných mačiek mohlo byť ďaleko viac…

Podozrenie, že sa zvieratám deje niečo nekalé, pojala Liga na ochranu zvierat začiatkom februára. Martin K. totiž obchádzal po celej Českej republike útulky a osvojoval si veľké množstvo mačiek. Ochranári zaujímalo, ako sa zvieratám darí, reakcia sa ale nedočkali.

Neskutočný prípad týrania zvieraťa. Muž uviazal svojho psa za auto a rozbehol sa

Prípadom sa preto začala zaoberať polícia a následne aj kriminálna služba. Keď policajti vošli k mužovi do bytu, našli niekoľko mŕtvych mačiek, jedna z nich bola nacpaná v batohu. Polícia teda začala zisťovať, čo sa mohlo stať.

Zvieratá mali podľa znalcov umierať vo veľkých bolestiach a pomaly. Podľa TN.cz mali niektoré z nich mať rozdupaný hrudník či rozdrvené orgány. Našli sa ale len štyri telíčka, po zvyšných jedenástich ani stopy.

Tyrani na chorých šteniatkach z množiarni zarobili majland. 

Začiatkom mája si od policajtov vypočul obvinenia z týrania zvierat, teraz prišla ďalšia správa. Súd v Jablonci nad Nisou mu uložil trest šestnástich mesiacov odňatia slobody! K tomu ešte prihodil desaťročný zákaz chovu akýchkoľvek zvierat.

Zúbožený psík umieral sa zalepenú tlamou. Polícia je tyranovi na stope

„Toto je jasný príklad verejnosti, že súdy takéto rokovania nebudú v žiadnom prípade tolerovať, a preto sme prikročili na nepodmienečný trest,“ povedala sudkyňa Jaroslava Opatrná. Muž sa proti rozsudku odvolal, verdikt je neprávoplatný. Prípad krutého týrania mačiek preto bude musieť prerokovať odvolací senát krajského súdu v Liberci.