S na smrť chorými psami z množiarni kšeftovali celé roky priekupníci Iveta Brixová (48), Sandra Peštová (20) a Jiří Skrutek (35). Vo štvrtok kvôli tomu stáli pred súdom. Skrutek na mieste uzavrel dohodu o vine a treste a odišiel s podmienkou. Obe priekupníčky dúfajú v to isté.

Verejnosť sa do súdnej siene nedostala kvôli pandemickej situácii, rokovania tak prebiehalo za zatvorenými dverami. „V prípade Jiřího Skrutky sme sa dohodli na podmienečnom treste desiatich mesiacov odloženom na skúšobnú dobu 30 mesiacov, zákazu chovu na 18 mesiacov a povinnosť nahradiť podľa síl spôsobenú škodu,“ povedal prokurátor Michal Bušek.

Priekupníci Iveta Brixová (48) a Jiří Skrutek (35) na súde.

 Veria v  podmienku 

Brixovou a Peštovú čaká hlavné pojednávanie 20. mája. Či aj u nich dôjde k dohode, nie je jasné. Podľa obhajcu Brixovej Leonida Kušnarenka chcú priekupníci tiež podmienečné tresty, prokurátor ich ale chce ale poslať za mreže.

Ľudská surovosť nepozná hranice: Z psieho „koncentráku“ odviezli 40 jorkšírov!

 Falošné  doklady 

Trojicu, ktorá podľa obžaloby vykupovala psov z množiarni, falšovali ich očkovacie preukazy a potom ďalej predávala cez inzeráty, zadržali policajti pred tromi rokmi. Pri domovej prehliadke objavili policajti u Brixovej, ktorá tieto nekalé kšefty prevádzkovala od roku 2014, šteňatá v žalostnom stave. Šesť z nich po prevoze do útulku aj napriek poskytnutiu veterinárnej starostlivosť zomrelo.

Horšie podmienky chovu psov ste nevideli!

 Až päť  rokov 

Psy, s ktorými trojica kšeftoval, boli chorí, šteňatá bola predčasne odstavená. Mnohé z nich preto novým majiteľom uhynuli alebo museli byť neskôr utratené. Obom ženám hrozí za podvod, zanedbanie starostlivosti o zviera z nedbanlivosti a neoprávnené podnikanie až päť rokov väzenia.