V Japonsku v utorok popravili troch mužov odsúdených na trest smrti. Podľa agentúry Kjódó išlo o niekoľkonásobných vrahov. Jeden mal na svedomí 7 členov svojej rodiny. Ďalší dvaja mali na svedomí smrť dvoch zamestnancov herne. Výkon najkrutejšieho trestu v krajine prebehol prvýkrát od roku 2019.

Japonsko naposledy popravilo na konci decembra roku 2019 štyridsaťročného Číňana, ktorý bol odsúdený na trest smrti za vraždu štvorčlennej rodiny v roku 2003. V roku 2019 japonská justícia vykonala tri popravy, o rok skôr ich bolo 15. Vtedy bolo popravených 13 bývalých členov sekty, ktorá v marci 1995 vykonala plynový útok v tokijskom metre.

Japonsko: Na ostrove Hokkaidó sa 840 žiakov otrávilo jedlom

Dnes justícia nechala popraviť šesťdesiatpäťročného muža, ktorý v roku 2004 zabil sedem svojich príbuzných. Ďalší dvaja muži dostali trest smrti za vraždu dvoch zamestnancov herne v prefektúre Gunma v roku 2003.

V ázijskej krajine na vykonanie trestu smrti čaká vyše 100 ľudí, medzi rozsudkom a vykonaním trestu ale obvykle uplynie mnoho rokov, uviedla agentúra AFP. Dnešné popravy boli vykonané len niekoľko mesiacov po tom, čo súčasný premiér Fumio Kišida druhýkrát vstal na čele vlády.

Sekta, ktorá otrávila 5500 ľudí jedovatým plynom to najprv skúšali na ovciach!

Trest smrti sa v japonskej spoločnosti stále teší rozsiahlej pomoci. Kritizujú ho naopak organizácie na ochranu ľudských práv. Japonsko a Spojené štáty sú jedinými dvoma krajinami skupiny G7, kde môžu byť ľudia odsúdení na trest smrti.