Trestanec na vychádzke ukradol auto, aby sa stihol načas vrátiť do väzenia!

1617

Trestanec, ktorý mal vychádzku z väznice vo Versailles neďaleko Paríža, ukradol auto doručovacej služby. Činu sa pritom dopustil preto, aby sa z vychádzky stihol včas vrátiť do väzenia, informovala agentúra AFP. Muž pritom auto riadil opitý a bez vodičského preukazu.

Dvadsaťdeväťročný trestanec, ktorý si odpykáva trest za drogový delikt, ukradol v utorok voz doručovacej firmy v obci Viroflay, ktorá s Versailles priamo susedí. Vodič nechal klíčky v zapaľovaní a vo vozidle mal aj peňaženku.

Neuveriteľne luxusná väznica skončila. Mala tenisový kurt aj bazén pre väzňov

Podnapitého väzňa policajti zadržali pri príchode do versaillskej väznice. Našiel sa u neho tiež „joint a dva telefóny, ktorých pôvod nedokázal objasniť“, povedal agentúre AFP policajný zdroj. Automobil, ktorý ukradol, navyše trestanec mierne poškodil. „Rozbil spätné zrkadlo, pretože bol opitý a nevlastnil vodičák,“ povedal agentúre zdroj.

Otvorená väznica bez dozorcov od pondelka v Česku

Vo väzobnej cele, kde po zadržaní 29-ročný muž skončil, nakoniec priznal, že auto ukradol. Vraj to urobil, pretože sa zdržal a nestíhal sa vrátiť včas späť do väzenia.