Niekdajší zástupca šerifa vo floridskom Parkland Scot Peterson, ktorý vlani vo februári nezastavil strelca na miestnej strednej škole, bol dnes zatknutý na základe obvinenia v 11 bodoch. V prípade dokázania viny mu hrozí až doživotné väzenie.

O jeho zatknutí informovala agentúra AP s odvolaním na oznámenie miestnej prokuratúry. Expolicajt Scot Peterson, ktorý bol v čase streľby ozbrojený, stál pred budovou školy a proti strelcovi nezasiahol. Masaker si vyžiadal 17 mŕtvych.

Štátny zástupca Mike Satz oznámil, že päťdesiatšesťročnému mužovi hrozí, že bude odsúdený za zanedbanie detí, hrubú nedbalosť a za podanie krivej výpovede ohľadom toho, čo v čase streľby robil.

Ostalo tam veľa mŕtvych! Strelec vyvádzal v škole v Parklande, zranených je cez 20, podozrivým je exštudent

Peterson mal za úlohu chrániť strednú školu v Parkland, 27minutové video z bezpečnostných kamier zverejnene mesiac po incidente ale ukázalo, že stál celý čas pred budovou, zatiaľ čo strelec vnútri 17 ľudí zabil a ďalších 17 zranil.

 Kaucia sto tisíc  dolárov 

Dohromady podľa Satz hrozí Petersonovi 100 rokov za mrežami. Prepustený teraz môže byť na kauciu 102.000 dolárov.

Pre dvadsaťdvaročného strelca Nicolasa Cruze žiada prokuratúra trest smrti. Cruz ponúkol, že sa k činu prizná výmenou za doživotie. To ale prokurátori odmietli.

Masaker v Connecticute: Šialenec strieľal v škole a zabil 20 detí a 7 dospelých