Učiteľka obvinená zo zneužitia žiaka zastrelila manžela a spáchala samovraždu

1322

Hrozný prípad vyšetruje polícia v Severnej Karolíne. Miestne dlhoročná učiteľka Emma Ogleová († 63) bola obvinená zo sexuálneho zneužívania o 46 rokov mladšieho študenta.

Zvrátený vzťah ukončila sama údajná obeť, keď ženu udala na polícii. Pre rodinu Ogleových mal jej čin ďalekosiahle následky. Sama je totiž matkou. Nakoniec zrejme neuniesla ťarchu viny a namierila zbraň najskôr na svojho manžela a potom sama na seba.
Keď sa Michael Ogle († 59) neukázal ráno v práci, jeho kolegovia pojali podozrenie a zavolali radšej príbuzným muža, aby ho išli skontrolovať. Keď zistili, že je dom Ogleových zabarikádovaný, okamžite uvedomili políciu, ktorá na miesto poslala zásahovú jednotku. Bohužiaľ však prišli neskoro.
V dome našli dve mŕtve telá, ktorá patrila Michaelovi a jeho manželke Emme. Podľa všetkých indícií žena nezvládla obvinenia zo sexuálneho zneužívania študenta a rozhodla sa, že už nedokáže situáciu naďalej znášať. Najprv teda zastrelila svojho manžela a potom seba.
Šesťdesiattriročná učiteľka bola zadržaná za údajné obťažovanie jej sedemnásťročného študenta. Emmu Ogleovú, profesorku na technickej strednej škole, zatkli 1. novembra. Podľa výpovede začal zvrhlý vzťah učiteľky so žiakom vlani na jar a počas leta vygradoval.
Obvinenia prišlo vo štvrtok zo strany samotnej obete, čo počas niekoľkých hodín viedlo k jej zatknutiu, uviedol spravodajský kanál WSOC_TV. Nasledujúceho rána bola Ogleová prepustená na kauciu vo výške 10 tisíc dolárov.
Emma Ogleová učila na Garingerskej strednej škole od roku 2014. Krajská školská inšpekcia učiteľku odvolala z funkcie až do chvíle, než celú situáciu riadne prešetrí. Podľa záznamov bola Ogleová tiež registrovanú zdravotnou sestrou, a mala vlastnú dcéru.