Údajná Putinova milenka zložila poslanecký mandát, povedie ruskej televízie

379

Informáciu oficiálne nepotvrdila ani duma, ani poslankyňa sama. 

O tridsať rokov starší ruský prezident Vladimir Putin sa kvôli deväťnásobnej svetovej šampiónke dostal do rečí v roku 2008, keď sa v tlači objavili informácie o ich chystanom sobáši. Prezident vtedy povesti o svadbe poprel a denník Moskovskij korrespondent, ktorý informáciu zverejnil, v ten istý deň skončil. O 30 rokov mladší Kabajevovou povesti o svojom vzťahu s Putinom dôsledne odmietala komentovať. 

Znovu sa špekulácie o pomere prezidenta sa športové hviezdou objavili vlani v lete, keď Putin pri návšteve baletného predstavenia v moskovskom Veľkom divadle oznámil novinárom rozchod s manželkou Ľudmilou. So správou o rozchode prvého páru sa objavovala aj mená prípadných Putinových nových partneriek. Okrem Kabajevovou vraj ako hlavný kremeľská favoritka pripadala do úvahy ruská špiónka Anna Chapmanová, ktorá bola v roku 2010 vyhostená z USA.

Kabajevovou bola poslankyňou za vládnu stranu Jednotné Rusko od roku 2007 a dotiahla to na podpredsedníčku výboru pre záležitosti mládeže. Teraz podľa serveru BBC prechádza do čela predstavenstva mediálnej skupiny NMG, ktorú kontroluje banka Rossija podnikateľa Jurija Kovaľčuka, známeho blízkymi styky s prezidentom Putinom.