Oznámilo to ukrajinské aj ruské ministerstvo zahraničia. Správu priniesla Ukrajinská pravda.
„Aby sa zabránilo provokáciám, dohodli sme sa na niektorých technických detailoch… Ide najmä o hraničné a colné kontroly, ktoré vykonajú ukrajinské orgány v spolupráci s Medzinárodným Červeným krížom a OBSE,“ píše sa vo vyhlásení.

Podľa ČT24 má všetok náklad rozdeľovať Červený kríž a colnú kontrolu zaistia ukrajinskí pohraničníci.
Za bezpečný prejazd východom Ukrajiny je však podľa Kyjeva zodpovedné Rusko.
Ukrajinskí pohraničníci v piatok prekročili hranice s Ruskom, aby skontrolovali konvoj s ruskou pomocou blízko hraničného priechodu Izvarino, ktorý kontrolujú separatisti.
Kyjev avizoval, že bez preverenia pod dohľadom OBSE konvoj na Ukrajinu nevpustí a využije na to všetky dostupné prostriedky.

Neďaleko konvoja sa v piatok objavila kolóna dvanástich ruských obrnených transportérov, informovala agentúra AP.
Niekoľko obrnených vozidiel a nákladiakov videli vo štvrtok prejsť z Ruska na Ukrajinu aj reportéri denníkov Daily Telegraph a The Guardian.

















































