Unesené dievča držal na reťazi, mučil a znásilňoval v prasacom chlieve

1475

S batohom na chrbte chcela precestovať svet. Lenže keď sa Belgičanka Davin Arckensová (26) vydala na cestu po Austrálii, skoro tam zomrela. Bola znásilnená a sexuálne mučená. Najhoršie chvíle svojho života prežila spútaná v prasacom chlieve.

Davin zobrala všetku odvahu a o svojom príbehu, ktorý sa odohral vo februári 2017, sa rozhovorila v austrálskom televíznom programe 60 Minutes (60 minút). Keď bola na cestách po zemi klokanov, dala si inzerát, že hľadá krátkodobú prácu. Odpísal jej chovateľ Gene Bristow (54) s tým, že Belgičanke môže ponúknuť zamestnanie na svojej prasacej farme.

 Ľahni si a ukáž, ​​že nič  neberieš! 

Žena súhlasila a odišla autobusom na vidiek asi 140 km od mesta Adelaide na juhu kontinentu. Tam ju Bristow čakal na zastávke a odviezol ju na svoju farmu. Cesta trvala celé dve hodiny. Keď boli na mieste, farmár sa na batôžkárku vrhol. Zvalil ju v chlieve na zem a donútil ju ležať pod zámienkou, že si musí prezrieť, či nemá na tele stopy po aplikácii drog. Vraj v minulosti už omylom zamestnal drogovo závislú ženu.

Krásnu študentku, ktorá záhadne zmizla v sobotu 1. decembra, našli zabitú

Davin sa vydesila ešte viac, keď na ňu únosca vytiahol zbraň. Pištoľ bola falošná, ale to nemohla vystrašená turistka vedieť. Muž jej hrozil so zbraňou v ruke a donútil ju, nech sa prestane brániť. „Nechala som toho, pretože som si myslela, že keď budem ďalej vzdorovať, tak ma zastrelí. Takže som prestala,“ spomína batôžkárka na okamihy plné hrôzy. Bristow ju priviazal reťazou za nohu a ruku. Vyzliekol ju a nútil ju, nech zostane nahá.

 Batôžkárke neskontroloval  batoh 

Svoje obete povedal, že ak sa pokúsi utiecť, zabije ju. Zobral jej mobilný telefón a odišiel. Lenže dievčaťu zabudol prehľadať batoh. V tom mala Davina našťastie notebook. Keď sa jej podarilo vyslobodiť z provizórnych pút, vytiahla laptop a pripojila k nemu USB wifi modul. Dostala sa tak na internet, kde sa ihneď pripojila na facebook. Pomocou sociálne siete začala okamžite volať o pomoc. Písala rodine, kamarátom i strážcom zákona.

Zvrhlé video vraždy turistiek v Maroku! „Je to Alahovho vôľa!“ kričali

„Prišla som sem s dvoma kompami. Neviem, kde som. Uvoľnila som si reťaze. Prosím, zavolaj políciu,“ napísala ďalšiemu batôžkárovi Echu Wangovi. Políciu informovala o tom, že sa na prasaciu farmu dostala s únoscom v červenom pickupe. Potom sa naoko opäť pripútala, aby Bristow nepojal žiadne podozrenie. O deň neskôr sa strážcovia zákona objavili na mieste. Davin bola voľná.

 Odsúdili ho na 18 rokov  väzenia 

Bristow putoval ihneď za mreže. Porota ho uznala vinným z únosu, znásilnenia, sexuálneho násilia a ďalšieho pokusu o znásilnenie. „Z basy sa nemôže dostať skôr ako za 12,5 roka,“ uviedol web ABC.net. Jeho obeť sa ale zrejme z traumy bude spamätávať ešte dlhšie.