Na svojich oficiálnych stránkach muzikanti tvrdia, že v albume, ktorý nazvali Blue & Lonesome, sa vracajú k svojim koreňom a láske k blues. Album má byť už dostupný aj na Slovensku.

Rolling Stones prichádzajú po desiatich rokoch s novým albumom. Je venované blues 50. rokov

„Je to nefalšovaná explózia neriadeného rockového blues. Keith Richards predvádza sóla s úlisnými akordmi, rytmus Charlieho Wattsa sa pohojdáva v pozadí. Zvuk harmoniky Micka Jaggera pripomína nárek posledného preživšieho apokalyptických povodní na rieke Mississippi a ani Ron Wood nesklamal svojimi tvrdými riffy,“ napísal britský denník The Telegraph, od ktorého si „stouni“ vyslúžili maximálny počet hviezdičiek. Dodáva len, že „nechápe, prečo album nevydali už skôr.“

Album umelci nahrávali v British Grove Studios v západnom Londýne, neďaleko od klubov a krčiem, kde kapela v šesťdesiatych rokoch prežívala svoje búrlivé začiatky. Nahrávalo sa vlani v decembri, vraj len tri dni. Album produkovali Don Was a Glimmer Twins. V dvoch z celkom 12 skladieb si zahral aj britský hudobník a bluesový majster Eric Clapton, ktorý si to podľa členov skupiny veľmi užil.

Jedná sa o prvý album, v ktorom kapela neprichádza s žiadnymi novými skladbami. Celý album je prevzatý z chicagskej bluesovej scény 50. rokov. Podľa The Telegraph však kapela známym piesňam dodala vlastného ducha, z ktorého je poznať nadšenie a prepojenosť všetkých členov skupiny.

Americký denník The New York Post si naopak neodpustil jedovato poznámku, že album „zaváňa Teambuilding“, pretože vzťahy medzi muzikantmi v posledných rokoch neboli najlepšie. List dodal, že album sa dobre počúva tiež preto, že skladby bluesových velikánov sú jednou z mála vecí, ktorá dokáže zrovnať kolosálne ega štyroch hudobníkov.
Na otázku serveru Daily Mail, či Briti vydajú v blízkej dobe ďalší album, gitarista Keith Richards odpovedal, že Rolling Stones „nikdy nič neplánujú“. Sú vraj spontánni, čoho je Blue & Lonesome dôkazom.

Rockoví veteráni Keith Richards, Mick Jagger, Charlie Watts a Ron Wood sa preslávili hity ako Jumpin ‘Jack Flash, Bitch, Honky-Tonk Women, You Can not Always Get What You Want alebo (I Can not Get No) Satisfaction. Nezdolná štvorica, v ktorej najmladšiemu členovi bude budúci rok 70 rokov, tiež ďalej úspešne koncertuje.

Bývalý basgitarista Rolling Stones Bill Wyman oslávil osemdesiatiny

Basgitarista Bill Wyman stál pri zrode skupiny Rolling Stones, s ktorou nakrútil desiatky piesní slávnych po celej planéte. V roku 1992 však kapelu po 30 rokoch búrlivého života opustil a vydal sa na sólovú dráhu. Bill Wyman, ktorý bol zo „Stounov“ najstarší  24. októbra oslávil osemdesiatiny, venuje sa svojim koníčkom, medzi ktoré patrí fotografovanie a archeológie.