Podľa televízie bomba vybuchla o pol piatej ráno SELČ v automobile v oblasti Rakbán, kde sa stretáva hranica Sýrie, Iraku a Jordánska. Miesto leží niekoľko sto kilometrov od tábora pre sýrských utečencov. Podľa televízie bolo zničené armádne auto a niekoľko ďalších vozidiel. Armáda oznámila, že zničila „nepriateľské“ vozidlo a že útok bol vykonaný zo sýrskej strany hranice.

Púštna oblasť sa nachádza blízko miest, kde operujú radikáli z hnutia Islamský štát. Podľa nemenovaného bezpečnostného zdroja, ktorý citovala agentúra Reuters, bol dnešný útok veľmi dobre naplánovaný a bolo do neho zapojených niekoľko samovražedných atentátnikov. K výbuchu sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Jordánsky kráľ Abdalláh II. sľúbil, že páchatelia budú potrestaní a že bezpečnostné zložky zasiahnu „železnou päsťou“ proti tým, ktorí chcú narušiť bezpečnosť krajiny a jej hranice. Náčelník generálneho štábu jordánskej armády následne oznámil, že oblasti pri severnej a severovýchodnej hranice Sýrii sú odteraz uzavretými vojenskými zónami.

V utečeneckom tábore Baka, ktorý leží severne od Ammánu, zahynulo pri útoku spáchanom 6. júna päť členov jordánskej rozviedky. K akcii sa neprihlásila žiadna skupina a útočník bol zatknutý.