Začala vojna o milióny „zvrhlíka“ Epsteina? Dva dni pred smrťou podpísal závet

1195

Americký finančník Jeffrey Epstein († 66) tento mesiac vo väzení v New Yorku spáchal samovraždu. Podľa informácií New York Post dva dni pred smrťou podpísal poslednú vôľu! Plánoval snáď milionár svoju smrť dlho dopredu?

Americký finančník Jeffrey Epstein, ktorý na začiatku augusta spáchal vo väzení v New Yorku samovraždu obesením, podpísal dva dni pred smrťou poslednú vôľu. Svoje imanie finančník 8. augusta odkázal trustu, ktorého beneficienti nie sú známi. Podľa súdnych dokumentov uložených na Amerických Panenských ostrovoch má Epsteinov majetok hodnotu viac ako 577 miliónov dolárov.

Syn kráľovnej Alžbety je spájaný so sexuálnym predátorom Jeffreym Epsteinom

Po finančníkovi zostala okrem iného rezidencie na Manhattane v hodnote asi 56 miliónov dolárov, ranč v Novom Mexiku s hodnotou 17 miliónov dolárov alebo parížska nehnuteľnosť v hodnote 8,6 milióna dolárov. Epstein vlastnil tiež dva ostrovy v Karibskom mori, ktoré majú podľa dokumentu hodnotu asi 85 miliónov dolárov. Do trustu poputuje tiež zhruba 56 miliónov dolárov v hotovosti. Šesťdesiatšesťročný Epstein bol nájdený v cele mŕtvy v sobotu 10. augusta.

Milionár a niekdajší priateľ amerického prezidenta Donalda Trumpa aj bývalého šéfa Bieleho domu Billa Clintona vo väzbe čakal na súd kvôli údajnému sexuálnemu zneužívaniu maloletých dievčat. Podľa prokurátorov Epstein v rokoch 2002 až 2005 vo svojich rezidenciách v New Yorku a na Floride platil za sexuálne služby desiatkam maloletých dievčat, z ktorých niektoré mali údajne len 14 rokov. Epstein všetky obvinenia odmietal. Epsteinova smrť vyvolala množstvo otázok a zaoberá sa ňou Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) aj ministerstvo spravodlivosti.

Shania Twain: V detstve ma zneužíval otčim

Médiá si predovšetkým kládli otázku, ako je možné, že takto ostro sledovaný väzeň nebol lepšie strážený. Úrad newyorského súdneho patológa minulý týždeň vyvrátil špekulácie, ktoré sa začali šíriť, a potvrdil, že Epstein spáchal samovraždu. Niekoľko Epsteinových údajných obetí sa nechalo počuť, že budú chcieť získať časť jeho majetku ako odškodnenie. „Dajte všetok jeho majetok obetiam. Je to jediná spravodlivosť, akú môžu dostať,“ uviedla v reakcii zaslanej agentúre AP jedna z právničiek zastupujúcich ženy, ktoré sa údajne stali obeťami Epsteinových sexuálnych chúťok.

39 detí zneužili dvaja skautskí vedúci. Najotĺkanejší mukel chce ísť na slobodu