Shania Twain: V detstve ma zneužíval otčim

372

Kanadská speváčka Shania Twain (52) prehovorila o zneužívaní z doby, keď bola ešte dieťa. S biologickým otcom sa matka rozviedla, keď jej boli dva roky. Potom sa vydala za Jerryho Twaina, ktorý adoptoval Shaniu aj jej sestru Jill. Zneužívanie vraj začalo, keď jej bolo okolo desať rokov.

„Nepôjdem do detailov, ale je dôležité o týchto veciach hovoriť. Preto mi nevadí, že to hovorím. Ľudia tak pochopia, že aj toto sa dá prežiť,“ vysvetlila v rozhovore pre The Guardian.

„Sexuálne zneužívanie ide ruka v ruke s fyzickým a psychickým, keď je agresorom niekto, koho poznáte. Naučila som sa to blokovať sama v sebe. Agresori vás musia manipulovať. A ja som si sama sebe povedala: Dobre, s touto osobou je niečo zle a nie je to dobrý človek,“ opísala speváčka.

Rodina bola veľmi chudobná, a Shania tak odmala vystupovala v krčmách a zarábala spevom. Jej matka aj nevlastný otec zomreli pri autonehode, keď mala 22 rokov. Rodina dovtedy zostala pohromade aj cez všetky ťažkosti. Sama Shania hovorí, že aj pre ňu bolo veľmi dôležité, aby boli všetci spolu.