Záchranárom v Malajzii sa podarilo po dvoch dňoch na mori nájsť dvoch potápačov (18 a 46). Tretí zrejme zomrel

1722

Malajzijské záchranné tímy našli 18-ročnú Francúzku a 46-ročného Brita, ktorí zmizli v stredu pri potápačskom tréningu pri jednom z južných ostrovov. Štrnásťročný syn zachráneného Brita zrejme zomrel. Úradom to oznámil jeho otec, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

Štvorica zmizla pri potápaní pri ostrovčeku Pulau Tokong Sanggol, ktorý sa nachádza viac ako 16 kilometrov od pobrežného mesta Mersing v štáte Johor. Pátranie sa začalo v stredu. Skupina sa potápala spoločne s 35-ročnou inštruktorkou z Nórska, ktorá bola pôvodne tiež nezvestná. Úrady vo štvrtok oznámili, že sa ženu podarilo z vody zachrániť.

Obľúbený učiteľ a potápač Daniel (†60) zahynul v Chorvátsku! Smrť ho zastihla počas ponoru!

Rybári uvideli Alexandru Molinovú z Francúzska a štyridsaťšesťročného Brita Adriana Petera Chestersa okolo jednej hodiny rannej (v piatok o 18:00 SELČ). Malajzijská agentúra pre námornú bezpečnosť neskôr upresnila, že záchranári ich objavili 30 kilometrov severne od indonézskeho ostrova Bintan, ktorý leží asi 100 kilometrov od miesta ich zmiznutia.

„Obe osoby sú údajne v stabilizovanom stave,“ uviedol šéf polície v Mersingu. Námorná polícia ich previezla do nemocnice.

Keď stretnete žraloka, dajte mu ranu päsťou, radí dobrodruh Steve Lichtag

Chestersov 14-ročný syn Nathan, ktorý má holandské občianstvo, vraj zomrel, pretože bol príliš slabý. Polícii to po záchrane oznámil jeho otec. Agentúra pre námornú bezpečnosť preto požiadala indonézske úrady, aby začali pátranie po jeho tele. Záchranná operácia v Malajzii bola odvolaná.

Za jeden milión euro je na predaj súkromný ostrovček pri Sicílii. Ponúka ho aristokratická rodina

Nórska inštruktorka Kristine Grodemová povedala úradom, že skupina sa v stredu vynorila asi po hodine potápania, ale nemohla nájsť svoju loď. Silné prúdy ju neskôr oddelili od ostatných. Záchranári ju našli asi 40 kilometrov od miesta, kde sa skupina potápala.

Polícia zatkla prevádzkovateľa lode, ktorý ich doviezol na miesto potápania. Po zadržaní mu vyšiel pozitívny test na drogy.

Krásna nudistkou (28) zachránila matku s dcérami pred utopením. Prúd ich tiahol na šíre more!

Úrady prerušili konanie všetkých potápačských aktivít v okolí Mersingu. Pri meste sa nachádza niekoľko ostrovov, ktoré sú obľúbenými miestami pre túto aktivitu. Malajzia 1. apríla znovu otvorila svoje hranice, ktoré boli uzavreté viac ako dva roky kvôli pandémii choroby covid-19.

Malajzia prehodnotí spôsob pátrania po zmiznutom lietadle. Chce nový plán