Za jeden milión euro je na predaj súkromný ostrovček pri Sicílii. Ponúka ho aristokratická rodina

587

Ak ste niekedy snívali o tom, že budete žiť na svojom vlastnom ostrove, ako Robison Crusoe, máte teraz možnosť. Rodina aristokratov jeden predáva. Nesie meno Isola delle Femmine a je to maličký ostrovček blízkosti Palerma na Sicílii. A verte, neverte, chcú zaň oveľa menej, než by ste zaplatili za vilu v Toskánsku alebo apartmán na Manhattane. Stačí vám iba 1 milión eur.

Aristokratická talianska rodina kvôli problémom s údržbou predáva ostrovček pri Taliansku, ktorý vlastní už niekoľko storočí. Leží asi 300 metrov od Palerma na Sicílii a stojí na ňom rozpadajúca sa kamenná vežička zo 17. storočia. Nachádza sa v chránenom morskom parku, ktorý je v dnešnej dobe rajom potápania a šnorchlovania.

Na jeho útesoch žijú homáre, sasanky a unikátny druh koralov. Na morskom dne leží nespočetné množstvo lodných kotiev starovekých Rimanov a množstvo ďalších relikvií. Vzhľadom k tomu, že je ostrovček úplne neobývaný, máte záruku, že tu budete plávať a opaľovať sa osamote.

Pôvodne bola cena oveľa vyššia, ale kvôli nízkemu záujmu klesla na mimoriadnu ponuku. „Sprvu sme za neho chceli 3,6 milióna eur, ale nikto neprejavil záujem. Teraz sme cenu znížili na flexibilné čiastku medzi 1 a 3 miliónmi eur,“ povedal pre CNN realitný maklér Riccardo Romolini. „Za čiastku blízku 2 miliónov by sme boli veľmi radi,“ dodal maklér.

Najmenšia japonská dedina bola postavená v kráteri sopky, tá ale zostáva aktívna