Frank Cali († 53), šéf mocnej mafiánskej rodiny Gambino, bol pochovaný na cintoríne v newyorskom obvode Staten Island. Tento cintorín založila cirkev Moravských bratov!

Cali, prezývaný Franky Boy, je prvým zavraždeným mafiánskym bossom od roku 1985, kedy na Manhattane rozstrieľali jeho predchodca Paula Castellana († 70). Obaja žili – rovnako ako filmový kmotor Don Vito Corleone – v Todt Hill na Staten Islande a obaja sú tu aj pochovaní.

Na Manhattane rozstrieľali jeho predchodca Paula Castellana v roku 1985.

 

 Prestížny  miesta 

Spočívajú na cintoríne, ktorý v roku 1740 založili Moravskí bratia. Táto cirkev, spadajúce pod medzinárodnou jednotu bratskú, v Čechách vznikla v roku 1457 a jej členovia na začiatku 18. storočia utiekli pred náboženským prenasledovaním najskôr do Saska a potom sa rozptýlili prakticky do celého sveta.

Cintorín mafie

V USA sa ocitli v roku 1735 a usadili sa v Pensylvánii, kde vybudovali rad centier, škôl a takisto cintorínov. Ten, na ktorom bol tento týždeň pochovaný Cali, je najznámejším a veľmi prestížnom. A to hlavne medzi mafiánmi, ktorí neváhajú za miesto v jednom z tamojších opulentných mauzóleí zaplatiť až 65 tisíc dolárov. Okrem »Frankyho Boya« je tu pochovaný aj Paul Castellano, jeho šofér a pravá ruka Thomas Bilotta a neskorší druhý muž Gambino Frank DeCicco.

 Polícia, vyhrážky a kufor plný  peňazí 

Caliho pohreb sa konal v smútočné sieni neďaleko cintorína a bol detailne monitorovaný mužmi zákona. „Mali sme tam štyri autá s policajtmi v civile. Zisťovali, kto z rodiny Gambino sa ukázal, ako sa zmenila hierarchia, kto sa stal dôležitým hráčom či možným Caliho nástupcom,“ povedal nemenovaný policajt.

Zastrelili šéfa sicílskej Cosa Nostry. Mafián sa prechádzal centrom mesta na bicykli

Osem mužov prenieslo rakvu do mauzólea na cintoríne Moravských bratov, kde už čakal zástup novinárov. Na jedného »z doternejších« zareval muž zo skupinky nesúcich rakvu: „Ťahaj ku * va odtiaľto, alebo tí ustrelím tú tvoju zas*anú palicu.“ Celý Caliho pohreb vrátane miesta v mauzóleu, vyšiel na 50 tisíc dolárov. Peniaze podľa svedkov priniesli mafiáni v hotovosti v kufri!

K vražde mafiánskeho bosa Miroslava Sýkoru v stredu vypovedal kľúčový svedok obžaloby