Tragicky zomrela Lorena Quarantaová, ktorá v čase pandémie koronavírusom pracovala ako lekárka v sicílskej nemocnici. Mladú lekárku zabil jej dlhoročný priateľ Antonio De Pace, ktorý bol presvedčený, že ho jeho priateľka nakazila Covidem-19 a uškrtil ju! Sám si potom podrezal žily. Život Taliana sa podarilo zachrániť kolegom mladej lekárky.

Lorena Quarantaová a Antonio De Pace pracovali počas pandémie koronavírusu v Taliansku v prvej línii. Lorena pracovala v nemocnici ako lekárka a jej dlhoročný priateľ De Pace ako zdravotná brat. Quarantaová na sociálnu sieť Facebook napísala, že na koronavírus v Taliansku zomrelo už štyridsaťjeden lekárov. „Teraz viac ako inokedy potrebujeme ukázať zodpovednosť a lásku k životu. Musíte prejavovať rešpekt sami k sebe, svojej rodine a krajine. Musíte myslieť a pamätať na tých, ktorí zasvätili svoje životy staraniu sa o chorých,“ napísala mladá lekárka, ktorá o pár dní neskôr bola mŕtva.
Statočnú lekárku nezabil koronavírus, ale strach z nákazy. Jej priateľ sa bál, že ho dvadsaťsedemročná žena nakazila koronavírusom, a preto ju uškrtil. Neskôr podľa informácií britského denníka Daily Mail kontaktoval sám políciu a k ​​činu sa priznal. „Zabil som ju, pretože ma nakazila koronavírusom,“ mal povedať strážcom zákona.
Potom, čo polícia dorazila na miesto činu, našla De Pace v kaluži krvi. Podrezal si žily. Zdravotník bol prevezený do nemocnice. Život mu zachránili kolegovia jeho zosnulej priateľka. Testy na koronavírus u oboch boli negatívne.