Zbitý muž bojuje o život v nemocnici

Uneseného muža zachránila až zásahová jednotka

516

Libereckí kriminalisti sa zaoberajú záhadným prípadom, ktorý sa odohral pred pár dňami v meste Hejnice. Podnikateľ Stanislav V. (41), ktorý tam žije, mal byť podľa polície unesený Jánom H. (46). Televízia CNN Prima News uviedla, že páchateľ je taktiež podnikateľ a uneseného muža, ktorý bol jeho pravou rukou, niekoľko hodín surovo bil. Stanislavovi pomohla až zásahová jednotka, ktorá do domu násilne vtrhla.

Z pokusu o vraždu obvinili libereckí kriminalisti štyridsaťšesťročného muža, ktorý podľa nich násilím držal a zranil v dome na Frýdlantsku o päť rokov mladšieho muža. Obvinený je podľa televízie CNN Prima News stíhaný väzobne, informáciu pre ČTK potvrdil aj hovorca PČR Libereckého kraja Vojtech Robovský.

Únos a mučenie kráľa kryptomien, za podvod v miliónoch eur

 Pomohla až  zásahovka 

Policajti sa podľa Robovského prípadom zaoberajú od štvrtka minulého týždňa, kedy pôvodne prijali oznámenie o nezvestnosti 41-ročného Stanislava V. z Frýdlantska. „Do pátracej akcie v okolí mesta Hejnice sme zapojili nielen hliadky poriadkovej polície, ale aj psovodov a kriminalistov. V priebehu pátrania po nezvestnom sa nám podarilo získať dôležité informácie, medzi ktorými bolo aj zistenie, že nezvestný muž má byť v spore s ďalšou osobou, ktorá je majiteľom legálne držanej zbrane,“ povedal v utorok hovorca pre ČTK.

Na miesto preto podľa neho povolali zásahovú jednotku z Ústí nad Labem, ktorá do vytipovaného objektu vstúpila v noci zo štvrtka na piatok. „Zadržala jednu osobu a vypátrala nezvestného. Z dôvodu zdravotného stavu nezvestného sme na miesto vyžiadali aj zdravotnícku záchrannú službu,“ dodal hovorca polície.

Žene sa podarilo po roku utiecť únoscovi! Schovala sa pred ním na benzínke

 Problémy kvôli nočnému  baru? 

Unesený podnikateľ bol podľa známych zrejme niekoľko hodín pripútaný a bitý, na rukách mal totiž silné podliatiny. Mužov zdravotný stav je podľa televízie vážny a podnikateľ bojuje o život.

Motívom sporu zrejme bol jeden z barov v centre mesta. Ján H. tam prevádzkoval známy nočný bar a Stanislav V. mal byť jeho „pravou rukou“. Všetko sa ale skomplikovalo.

Únos krásnej dedičky multimilionára z USA! Mamičku a učiteľku našli mŕtvu!

„Honza vraj neplatil nájom a majiteľka ho chcela z objektu vyhodiť. Do toho mal nehodu a skončil v nemocnici. Standa sa údajne snažil s majiteľkou domu dohodnúť, že by bar prebral on. A to Honzu naštvalo,“ zveril sa televízii jeden zo známych zbitého podnikateľa. Ján H. mal podľa miestnych dokonca verejne vyhlasovať, že jeho spoločník na čas zmizne. „Nebrali sme to úplne vážne. Všetko nám to došlo, až keď Standa skutočne zmizol,“ doplnil obyvateľov mesta Hejnice.