Súkromné tryskáče, obrie domy a dovolenky v exotike! Na vysokej nohe si žil Aiden Pleterski (23), ktorý sám seba označil za „kráľa kryptomien“. Na sociálnych sieťach sa prezentoval ako boháč, ktorý k majetku prišiel vďaka investíciám. Avšak si vraj v skutočnosti k bohatstvu dopomohol premyslenými podvodmi! Svojich klientov mal okradnúť o zhruba 27 miliónov eur. Mladík si vraj navyše prešiel peklom po tom, čo ho uniesli neznámi páchatelia, držali ho niekoľko dní v zajatí a mučili ho v snahe získať mnohomiliónové výkupné.

Zamotaný prípad rozpletajú kanadské úrady. Rodák zo štátu Ontario Aiden Pleterski tvrdí, že ho v decembri minulého roku uniesli neznámi páchatelia a niekoľko dní ho držali v zajatí. „Uniesli ho a v podstate ho držali asi tri dni, vozili ho po rôznych miestach v južnom Ontáriu, bili ho, mučili, umožnili mu telefonovať len konkrétnym ľuďom,“ uviedol podľa informácií kanadskej televízie CTV otec Pleterskiho Adam Peterski v decembri minulého roka na súde.

Svojho otca unesený mladík kontaktovať vraj nesmel. Avšak o pomoc volal svojmu podnájomníkovi, ktorého prosil o zaplatenie výkupného vo výške 2 milióny eur. „Povedal som, že nemôžem absolútne nič robiť,“ povedal podnájomník na súde. Pleterského nakoniec únoscovia pustili na slobodu.

Podľa informácií britského denníka Daily Mail polícia v Toronte o prípade neposkytla žiadne informácie. Nie je jasné, či v súvislosti s únosom Pleterského má podozrivých či vykonala už nejaké zatknutie.

 Luxusné autá a  dovolenky 

Dvadsaťtriročný Kanaďan sa na sociálnych sieťach rád chválil svojim luxusným životom. Len na instagrame ho sledovalo viac ako 95-tisíc ľudí. Mladík upútal pozornosť fanúšikov vďaka fotografiám a videám z luxusných dovoleniek, večierkov a mnohomiliónovým majetkom. Navyše bol videný v spoločnosti celebrít, ako je Machine Gun Kelly.

V jednom z videí je Pleterski videný v americkom Miami na obrej jachte a užíva si večeru so svojimi priateľmi v drahej reštaurácii. V ďalšom videu ukazuje svoj vozový park. V garáži mal mať zhruba desať športových áut vrátane auta McLaren Senna, športiaku, ktorého je na svete len pár kúskov. To si zaobstaral v roku 2021 za 885 tisíc eur.

Milovník luxusu tvrdil, že neuveriteľné bohatstvo získal vďaka úspešnému podniku. Sám seba deklaroval ako „kráľa kryptomien“. Jeho rodičia uviedli, že verili, že ich syn je šéfom úspešnej investičnej firmy. Avšak nakoniec sa ukázalo, že je zrejme všetko inak.

Kráľovná kryptomien si prišla asi na 5 miliárd eur! Najhľadanejšia žena sveta skončila rozrezaná v mori?!

 Ponziho  schéma 

Od svojich klientov Pleterski získal zhruba 640 miliónov Sk, ktoré mal investovať. V roku 2021 ale vyhlásil bankrot. Ako uvádza televízia CTV, Pleterski namiesto toho, aby veľké čiastky, ktoré mu klienti zverovali, investoval tak, ako sľuboval, prehýril ich. „Ľuďom povedal, že investuje ich peniaze, a to sa nestalo. Veľa ľuďom dlhuje spústu peňazí,“ uviedol správca konkurznej podstaty Rob Stelzer.

Právnik veriteľov Norman Groot uviedol, že podvody Pleterskiho fungovali na Ponziho schéme, keď investície niektorých klientov používal na vyplatenie údajných výnosov iných klientov. Z ohromujúcej čiastky 27 miliónov eur takmer 38% údajne minul za luxusné dovolenky, autá a cestovanie súkromnými tryskáčmi.

Polícia zabavila Bitcoin za vyše 70 miliónov eur!

Jeho ohromujúci majetok sa teraz bude rozpredávať, aby mohli byť vyplatené dlžné čiastky jeho veriteľom.