Len oči pre plač zostali Tereze Hlůškovej, ktorá bola v Pakistane odsúdená na bezmála 9 rokov za pašovanie heroínu. Dvadsaťpäťročná Češka, ktorá si z viac ako osemročného trestu odpykala už viac ako tri roky, sa stále snaží dokázať svoju nevinu a dostať sa na slobodu. Vo štvrtok 17. júna sa mala pekná blondínka postaviť pred odvolací súd, lenže potom prišla studená sprcha!

Uplynuli už viac ako tri roky od chvíle, kedy bola Tereza Hlůšková v januári roku 2018 zadržaná na letisku v pakistanskom Lahore. Colníci v jej batožine našli takmer deväť kilogramov heroínu. Až po roku súdnych státí si vypočula svoj trest – osem rokov a osem mesiacov vo väzení. Tereza sa však nevzdáva, stále sa snaží dokázať svoju nevinu a dostať sa z väzenia domov do vlasti.

Pohľadná blondínka, ktorá sa stala hviezdou tamojších médií, sa od vypočutia verdiktu snaží o odvolanie. Kvôli novému vypočutiu na súde vystriedala aj niekoľko právnikov. „Za dva roky jej bývalý právnik nedosiahol rozhodnutie o odvolaní. Zlyhal a Tereza sa na neho nahnevala,“ informoval pred časom pakistanský novinár Aršád s tým, že novým právnikom sa stal Navid Bašír, ktorý už má skúsenosti s podobnými prípadmi.

Tereza, pašeráčka drog, pôjde na slobodu! Premiér vyhlásil amnestiu!

Odvolanie nakoniec bolo naplánované na 17. júna a Tereza bola plná nádeje, že sa dostane domov. „Áno, môžem potvrdiť, že pojednávanie by malo prebehnúť zajtra (vo štvrtok – pozn. Red.),“ Uviedla hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Eva Davidová s tým, že je Tereza stále v kontakte s asistentom konzula, ktorý za ňou chodí.

Tereza odkrýva drogový kartel, odštartovala zatýkanie. Polícia ide po šéfovi Khalidovi

Avšak v deň, keď sa mala znovu objaviť v súdnej sieni, prišla zdrvujúca správa. Podľa Aršáda bol súd zrušený. „Odvolanie Terezy nebolo možné znovu vypočuť. Vrchný súd v Láhaure opäť zrušil odvolací harmonogram,“ informoval novinár s tým, že sudcovia Málik Sehzade Chán a Vahid Chán sú zaneprázdnení. Navyše nebol stanovený náhradný termín súdneho konania. „Odvolanie Terezy bolo odročené na neurčito. Tereza zostane v pakistanskom väzení,“ dodal Aršád a pripomenul, že v minulosti bolo vypočutie Terezy odročené trikrát. Odročenie súdu potvrdila aj hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí Eva Davidová.

Zatkli sexy modelku za pašovanie drog. Na kauciu bola prepustená len za veľmi podivných podmienok

„Súd bol dnes (17. júna, pozn. Red.) Odročený, podľa našich informácií z dôvodu neprítomnosti sudcu. Náhradný termín zatiaľ nebol stanovený,“ uviedla s tým, že Tereza je naďalej v kontakte s konzulátom.