Tereza, pašeráčka drog, pôjde na slobodu! Premiér vyhlásil amnestiu!

7437

Už dlhšie ako dva a pol roka trpí česká občianka Tereza Hlůšková (24) za múrmi pakistanského kriminálu. Márne dúfala v oslobodzujúci verdikt súdu, ktorý ju poslal na bezmála 9 rokov do kriminálu kvôli pašovaniu heroínu. Lenže prišiel obrovský zvrat. Pakistanský premiér nariadil prepustenie odsúdených žien na slobodu! Toto nariadenie by sa mohlo vzťahovať aj na Terezu!

Dlhých 8 rokov a 8 mesiacov si podľa rozhodnutia pakistanského súdu v Láhaure má odpykať česká občianka Tereza Hlůšková za pašovanie bezmála 9 kilogramov heroínu. Hoci dúfa, že odvolací súd ju úplne očistí, naďalej zostáva za bránami neslávne preslávenej väznice Kot Lakhpat, v ktorej si odpykávajú tresty tí najhorší vrahovia a teroristi.

Tereza nepašovala sama. V Pakistane preverujú ďalšie české „modelky“

Teraz jej však svitla obrovská nádej. Pakistanský najvyšší súd nariadil prepustenie odsúdených žien na slobodu a tamojší premiér Imran Chán nariadil, aby to bolo čo najrýchlejšie uvedené do života. Jedno z ustanovení by sa zrejme mohlo vzťahovať aj na väznenou Češku!

„Premiér Imran Chán urobil veľké oznámenie o prepustení uväznených žien. Nariadil prepustenie stíhaných väzenkýň. Vyžiadal si tiež správy o uväznených cudzinkách,“ povedal Ali Aršád z Aršád Dunya News. Premiér na twitteri vyzval k urýchlenému prepustenie žien a tiež k tomu, aby čo najrýchlejšie prebehli odvolacie konania. Vďaka tomu sa Tereza môže tešiť na ďalšie státie, ktoré podľa Aršáda prebehne už v polovici septembra. „Jej sny sa vyplnili,“ píše novinár.

Pašeráčka heroínu Tereza, sa na súde zrútila v slzách, po vypočutí rozsudku!

Je tu navyše ešte jedna veľká nádej, ktorú Tereze nové nariadenie ponúka. Umožňuje prepustenie väzenkýň s dobrým správaním, a to má podľa Aršáda Tereza bez škvrnky. Ako uviedol, Terezu vraj všetci vo väzení vnímajú ako člena rodiny, a to podľa Aršáda zjednoduší aj jej cestu na slobodu. Niektorí ľudia vo väznici sa vraj dokonca domnievajú, že v cele strávi už len niekoľko dní a potom bude prepustená! „Tereza sa dňom i nocou modlia za svoje prepustenie. Tieto Vianoce už oslávi vo svojej vlasti,“ verí novinár.

K drogovej pašeráčke Tereze pribudne do väzenia, minister spravodlivosti, sa obchod s drogami!

Tereza Hlůšková bola v januári 2018 zadržaná na medzinárodnom letisku v pakistanskom Lahore. Colníci následne v batožine objavili bezmála 9 kilogramov heroínu. Žena tvrdí, že je nevinná, prvostupňové rozhodnutie súdu ju ale poslalo do väzenia na 8 rokov a 8 mesiacov. Verdikt nie je právoplatný. Odvolacie konanie naďalej prebieha.