K drogovej pašeráčke Tereze pribudne do väzenia, minister spravodlivosti, sa obchod s drogami!

1220

Vyzerá to, že Tereza bude mať vo väzení čoskoro nového vplyvného kamaráta. S obrím balíkom drog nachytali pakistanského ministra spravodlivosti. Spolu s ním skončilo vo väzbe päť ľudí. Ako to s ministrom dopadne, je teraz téma číslo jedna – za také množstvo drog mu totiž môže hroziť aj trest smrti.

Dvadsať jedna kíl drog, vrátane pätnástich kíl heroínu, našla v pondelok protidrogová jednotka vo vozidle pakistanského ministra spravodlivosti Rana Sanaullaha Khana. Nájdené drogy mali podľa miestnych médií hodnotu v prepočte vyše 33 miliónov korún. Spolu s ministrom policajti zatkli aj jeho vodiča a troch bodyguardov.

Všetkých päť mužov čakalo v utorok súdne rokovania o väzbe, vzhľadom na postavenie hlavného podozrivého museli byť všetky cesty medzi policajnou stanicou a súdom prísne strážené a na akcii boli vyslané stovky policajtov. Súd Sanaullaha poslal na 14 dní do väzby, potom sa o predĺženie bude rokovať znovu.

Ministrov advokát argumentoval, že celá vec je politicky motivovaná so zámerom zbaviť ministra jeho kresla a „vyrovnať skóre“. Avšak aj Sanaullahov zať vyhlásil, že zákon platí aj pre ministra spravodlivosti.

Pašeráčka heroínu Tereza, sa na súde zrútila v slzách, po vypočutí rozsudku!

V čase zatknutia minister cestoval vo svojom vozidle z Láhauru do Faisalabad na stranícky zjazd. Policajti uviedli, že im niekto dal tip.

Pokiaľ bude minister skutočne usvedčený, nemusí to pre neho dopadnúť vôbec dobre – Pakistancom v ich krajine hrozí za desať a viac kilogramov drog aj trest smrti a dá sa predpokladať, že sudca bude ministra brať ako odstrašujúci prípad.

Osemnásťročná Pákistánka odmietla tradičný svadobný obrad. Rodina ju za to zaživa upálila

Tým je napríklad pre cudzincov česká pašerácka Tereza Hlůšková (23), ktorú zadržali colníci vlani v januári s kufrom plným heroínu. Za osem a pol kilo drogy dostala trest osem rokov a osem mesiacov za mrežami. Zatiaľ čaká na odvolacie jednanie v rozpálenom väzení v Láhaure.

Najskôr drogy, teraz pokuta za prechádzanie. Starosta Toronta si nedá povedať