Žena sa chce rozviesť so svojím manželom. Robí za ňu totiž všetky domáce práce

996

S kurióznym prípadom sa stretli sudcovia v Egypte. Žiadosť o rozvod tam podala žena, ktorej vadí, že za ňu všetky domáce práce odvádza manžel.

Iba dva týždne vydržala dvadsaťosem ročná Samar M. v manželstve s tridsaťjeden ročným Mohammadom S. Dôvod? Muž sa o celú domácnosť stará sám a na Samar neostáva žiadna práca.

„Môj manžel je žena v domácnosti. Nenechá ma na nič siahnuť a o všetkom rozhoduje sám. Dokonca aj keď má niečo v práci, najme si ľudí, aby mohol zostať doma. Ja môžem len sedieť a sledovať ho,“ sťažuje sa žena.

Mohammad vlastný obchod s oblečením a so Samar sa spoznal pred dvoma rokmi. Kým s ním žena ale nežila, netušila, aký naozaj je. Na jej argumenty muž namieta, že je to je jeho dom, a preto sa v ňom bude žiť podľa jeho pravidiel. Čerstvá novomanželka toho má už dosť.

„Nenávidím život s ním. Buď varí, alebo perie, vie, ako rozdeliť bielizeň podľa farieb. Žehlí, zametá, rovná jedlo v chladničke a presúva nábytok. Nedáva mi žiadnu voľnosť, aby som sa o domácnosť mohla starať aj ja. Pripadám si ako hosť v hoteli.“

Z jej obvinenia bola najviac prekvapená svokra, podľa ktorej muž naopak nič nerobil, keď žil ešte s rodičmi. Samar ako moslimská žena však už požiadala o takzvaný khul – rozvod zo strany ženy, pri ktorom musí byť mužovi vyplatený finančný obnos – a dúfa, že jej žiadosti bude vyhovené.