Žena sa rozišla s priateľom. Ten po nej teraz súdne vymáha všetky peniaze, ktoré za ňu počas vzťahu utratil

1267

Dobre si rozmyslite, než s niekým vstúpite do vážneho vzťahu. Inak môžete dopadnúť aj ako dvadsaťdeväť ročná Nina Zgurská z ruského Krasnojarsku, ktorú zlá voľba partnera doviedla až pred súd.

O deväť rokov staršieho riaditeľa právnickej firmy stretla Nina v lyžiarskom stredisku a ihneď ním bola očarená. Muž bol galantný, pozorný a stále ju prekvapoval malými drobnosťami. Ruska verila, že konečne našla toho pravého. Varovným znamením pre ňu ale mohlo byť, že cez všetky svetlé stránky bol už tiež dvakrát rozvedený. Nina si z tejto skutočnosti však vyvodila, že pravdepodobne aj ju už čoskoro čakajú zásnuby.

Zádrhel medzi nimi nastal na dovolenke na Kryme, kde sa dvojica pohádala. Deň po slovnej prestrelke ju muž vyhodil z hotelovej izby, a Nina sa tak musela dostať späť domov s finančnou pomocou rodičov. Komplikácie ale nekončili, naopak.

Krátko po svojom príchode dostala predvolanie na súd. Jej vysnívaný priateľ po nej totiž požadoval vrátenie každého rubľa, ktorý za ňu počas spoločného spolužitia vyhodil. Na tento účel mal schované všetky účtenky z reštaurácií či kvetinárstva. Čiastka dosahovala viac ako 800 eur. Podľa jeho výpovede spolu vraj dvojica nikdy nechodila a ich vzťah bol čisto pracovný. Na výlete v Kryme si žena chcela len užiť za jeho peniaze.

Súd nakoniec dopadol v prospech Niny, ale muž sa nevzdáva a podal si odvolanie. „Nemá žiadny dôkaz, že sme spolu chodili. Nikdy som jej nepovedal, že jej niečo dávam darom, alebo že ju zadarmo prepravujem. Je snáď nemorálne s tým ísť na súd? Očakáva sa snáď odo mňa, že budem každej žene z ulice dávať peniaze ?“ povedal televíznemu kanálu STS.