Američan narazil do ľudí na slávnej pláži úmyselne. Zabil ženu na medových týždňoch

628

Ďalších jedenásť ľudí odnieslo zrejme úmyselný útok zranením.

Mladá Talianka Alice Gruppioniová sa čerstvo vydala a práve bola v Los Angeles na medových týždňoch. V sobotu sa krátko pred západom slnka prechádzala s manželom po populárnej pláži Venice Beach, keď sa nečakane na promenádu vyrútilo sa auto a začalo zrážať chodcov. Žena prudký náraz neprežila.

Podľa svedkov chcel vodič zámerne spôsobiť chaos a zraniť čo najviac ľudí. „Nemáme žiadne informácie o tom, že by muž niekoho, koho zrazil, vôbec poznal,“ povedal CNN policajt Andy Smith. „Zdá sa, že jednoducho chcel prejsť davom ľudí. Jeden človek sa rozhodol páchať zlo.“

Okrem mŕtvej Talianky leží ďalší človek v nemocnici v kritickom stave, ďalší dvaja majú vážne zranenia. „Bolo to hrozné. Ako z nejakého filmu. Človek by nikdy nečakal, že niečo také uvidí,“ vyhlásila jedna zo svedkýň Katherine Blackburnová.

Vodič vozidla, 38-ročný Nathan Campbell, z miesta činu ušiel, ale asi za dve hodiny sa sám prihlásil na polícii v neďalekej Santa Monice, kde žije. Teraz čelí obvineniu z vraždy. Motív jeho činu zatiaľ nie je jasný, rovnako ako to, či konal pod vplyvom alkoholu či drog.

Preslávená promenáda vo Venice je turistickou atrakciou a kultúrnou tepnou Los Angeles. Sídli tam rad galérií, reštaurácií, tetovacích salónov, skateboardových parkov aj posilňovne pod šírym nebom známej pod názvom Muscle Beach.

V roku 2002 starší muž zabil desať ľudí a ďalších 69 zranil, keď sa so svojím autom vrútil na farmársky trh v Santa Monike.