V nedeľu ráno museli slovenskí záchranári zasahovať pri hore Veľký Rozsutec v pohorí Malá Fatra. Kamaráti iba dvadsaťdvaročné dievčatá ich zavolali na pomoc potom, čo s kamarátkou nemali žiadne spojenie a nemohli ju nájsť. Podľa záchranárov dievča spadlo a letelo z hory viac ako 300 metrov na snehové pole.

Hororový výjazd zažili cez víkend slovenskí záchranári. V nedeľu ráno boli vyslaní do pohoria Malá Fatra na severe Slovenska, aby pomohli partii kamarátov s hľadaním ich dvadsaťdvaročnej priateľky. Čoskoro záchranári zistili, že dievča pri zostupe z hory Veľký Rozsutec spadlo a letelo viac ako 300 metrov, než dopadlo do snehového poľa. Ako zázrakom dievča pád prežilo.

Dvojicu skialpinistov zmietla v pohorí Veľká Fatra lavína! Obaja zomreli

Horskí záchranári o pomoc požiadali posádku leteckých záchranárov, ktorí ich následne vzali na heliporte na palubu a rýchlo leteli pod Veľký Rozsutec. Na mieste boli pomocou palubného navijaka vysadení záchranári a lekár vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorí poskytli pacientke neodkladnú lekársku starostlivosť. „Pri páde dievča utrpela tržné poranenia na hlave a existujú aj podozrenia na ďalšie poranenia,“ priblížili horskí záchranári s tým, že turistku leteckí záchranári transportovali do najbližšej nemocnice na ďalšie vyšetrenie.

Martine skolabovala kamarátka na túre v hlbokom snehu v lese