Martine skolabovala kamarátka na túre v hlbokom snehu v lese

601

Pripravenosť a duchaplnosť Martiny zrejme zachránila život jej kamarátke, ktorá v lese a v snehu po pás skolabovala. Podala jej lieky a potom zavolala Horskú službu. Asistoval im aj Martinin pes Filip.

Február už bol takmer na konci a Martina so svojou kamarátkou sa rozhodla, že vyrazia do prírody. Konkrétne do Beskýd. „Až sa ma niekto nabudúce spýta, prečo nosím na krátke treky veľké krosná, tak presne pre tieto situácie. Dnes išlo totiž o život,“ píše vo svojom príspevku žena.

Prvé obete v Tatrách! Troch poľských skialpinistov zasypala lavína!

Ten deň mala Martina sneh „po zadok“. V jednej chvíli pred ňou ale začala kolabovať jej kamarátka, musela začať rýchlo konať. „Len vďaka tomu, že ťahám na chrbte úplne všetko, som jej dala hroznový cukor z lekárničky. Keď potom bolo jasné, že má silný tetanický záchvat, tak som vytiahla magnézium zabalila som ju do náhradného oblečenia, ktoré som niesla,“ opisuje.

Keď už sa situácia máličko upokojila, zavolala skrze aplikáciu Záchranka Horskú službu. Vďaka aplikácii záchranári vedeli, kde sa ženy nachádzajú, a mohli tak rýchlo vyraziť na miesto. Príchod ale komplikoval sneh.

Smrť v Slovenskom raji! Hubár sa zrútil z 30metrového zrázu

„Kamarátke sa po horčíka urobilo lepšie a bola schopná sadnúť na štvorkolku, ktorá nás zviezla dolu … na Horskej už bolo dobre,“ opísala Martina. Dodáva, že by aplikáciu Záchranka mal mať v telefóne každý!

Tragická smrť slávneho YouTuber v Tatrách! Dominik (†25) žil životom plným adrenalínu

„Chalanom z horský ešte raz vďaka. Na chate si ich odchytím a prinesiem poďakovanie. Bol to fakt zážitok. Celé to bolo fakt vyčerpávajúce, ale som nesmierne šťastná, že všetko dopadlo dobre,“ zakončila.