Smrť v Slovenskom raji! Hubár sa zrútil z 30metrového zrázu

Mŕtvolu našiel psíčkar

1137

Pád z niekoľkých desiatok metrov neprežil muž, ktorý bol podľa vyjadrenia horskej služby zrejme na hubách. Mužovi (†65) sa stala osudnou divoká krajina Slovenského raja, keď sa zrútil z bývalej turistického chodníka. Mŕtvolu našiel psíčkar.

Po mužovi zo Smižian bolo vyhlásené pátranie, keď sa v sobotu večer nevrátil domov. Vypravil sa popoludní na huby v Slovenskom raji na východe Slovenska. Do pátracej akcie sa preto okrem policajtov zo Spišskej Novej Vsi a psovodov v nedeľu ráno zapojila aj horská služba.

Oblasť, ktorú záchranári prehľadávali, bola vytýčená údajmi z mužovho mobilného telefónu, podľa ktorých spoznali, kde sa dotyčný naposledy pohyboval. Napriek všetkej snahe nakoniec mŕtveho našiel prekvapený psíčkar.

V Malej Fatre sa na túre stratil český turista

Hubárovo telo sa nachádzalo dobrých 30 metrov pod bývalým turistickým chodníkom, bolo evidentné, že sa muž zo zrázu zrútil. Obhľadávajúci lekár podľa informácií webu noviny.sk cudzie zavinenie vylúčil. Pre zistenie presnej príčiny smrti nariadil pitvu.

Pád tela výletníka ukončili až stromy v zráze. Chýbalo málo a mŕtvy by sa býval zrejme nachádzal o mnoho kilometrov ďalej. Postaral by sa o to silný prúd rieky Hornád, ktorá divočila pod zrázom. Záchranári sa museli pri vyzdvihnutí tela istiť lanami, aby nezahučeli dole.

Pri zachraňovaní 74-ročnej turistky vzniklo desivé video, roztočila sa ako vrtuľa

„Bol to strmý terén, kde sa bolo treba istiť. Bola tam aj podmáčaná pôda, takže to kĺzalo. Preto sa celý zásah odohrával za pomoci lán, aby nám náhodou nepodbehli nohy,“ povedal k ťažkostiam pri práci záchranár horskej služby Slovenský raj Marek Knutel.