Mladá účtovníčka Evženia Šuljaťevová († 26) relaxovala vo vani doma v ruskom meste Kirovo-Čepeck, ktoré sa nachádza asi 800 kilometrov na východ od Moskvy. Na tom by nebolo nič zlé, ale krásna blondínka si vedľa seba položila mobil, ktorý nabíjala v elektrickej sieti. Ten jej bohužiaľ spadol do vane. Evženie nemala šancu to prežiť. Zabil ju elektrický prúd.

Že je s Evženiou niečo v neporiadku, sa dovtípila jej mamička Viera (53), keď sa nemohla dovolať na jej telefón. Ponáhľala preto za dcérou domov. Na zvonček pri dverách mladá žena nereagovala. Viera si odomkla svojím kľúčom a potom sa zdesila.

Dcéru totiž našla pokrčenú vo vani. Zavolala záchranárov, ale tí mohli už konštatovať len jej smrť. Vyšetrovatelia potom oznámili, že za jej úmrtím stojí zásah elektrickým prúdom, z mobilného telefónu, ktorý Evženie nabíjala.

 Hrala si s mobilom vo  vani? 

Ak ho používala vo vani, alebo jej tam omylom spadol, nie je jasné. Prípadom sa naďalej zaoberá Ruská vyšetrovacia komisia. Rodine a kamarátom mladej blondínky zostali len oči pre plač. S tragickou a zbytočnou smrťou Evženie sa nedokážu vysporiadať.

Divné úmrtia 16: Polícia našla mŕtveho svedka po troch dňoch. Jeho telo bolo na toalete v budove súdu!

„Sestra, odpočívaj v pokoji. Spi sladko. Navždy budeš v našich srdciach. Zavolaj mi zajtra, povedz, že to bol len sen, že to nie je pravda,“ napísala kamarátka Jelena Šaklejnová na sociálnu sieť. „Bola si tak veselá. Spi sladko, „dodala priateľka Anuta Bujanovová.

 Už ôsmy prípad za posledných  12 mesiacov 

Ako uviedol Daily Mail, ide len za posledný rok v Rusku už o ôsmy prípad, keď človeka zabil mobil na nabíjačke, ktorý spadol do vane. Ruské úrady preto bijú na poplach a vydávajú jedno varovanie za druhým, aby úmrtím predišli.

Divné úmrtia 10