Divné úmrtia 16: Polícia našla mŕtveho svedka po troch dňoch. Jeho telo bolo na toalete v budove súdu!

738

Sedemdesiatročný muž, ktorý mal svedčiť na súde v nemeckom Kieli, sa na vypočutie nedostavil. Až po troch dňoch bol nájdený mŕtvy na toalete priamo v budove mestského súdu. Agentúre DPA dnes príslušnú informáciu denníka Kieler Nachrichten potvrdila podpredsedníčka súdu Beate Flatowová. Muž zrejme zomrel na infarkt.

Podľa Flatowovej už boli z prípadu vyvodené dôsledky. „Strážna služba bude odteraz denne kontrolovať všetky verejne prístupné priestory, najmä toalety,“ povedala zástupkyňa súdu.

Spomínaný muž mal na súde ako svedok vypovedať 29. októbra a jeho telo našiel 1. novembra strážmajster v uzavretej kabíne na toaletách. Pitva ukázala, že muž pravdepodobne zomrel na srdcový infarkt, oznámil dnes hovorca štátneho zastupiteľstva v Kieli.

Divné úmrtia 15: Na vodiča autobusu spadla okenná tabula z 27. poschodia. Na mieste bol mŕtvy

Muž mal svedčiť proti obžalovanému, ktorý údajne fingoval automobilové nehody. Hlavné pojednávanie bolo odročené, pretože na súde sa neobjavil ani obžalovaný.

Podľa Flatowovej neprišla uzamknutá kabínka na toalete podozrivá ani každodennej upratovacej službe, pretože zrejme vychádzala z toho, že dvere sú zamknuté z bezpečnostných dôvodov. V minulosti totiž v súdnej budove niekoľkokrát prasklo potrubie.

Divné úmrtia 13: Policajt zomrel po  zadržaní páchateľa