Rev hladného leva: Bezohľadný milionár nechal k smrti vyhladovať mladého leva

2325

Ruská polícia našla v sibírskom meste Irkutsk, na jednom z najchladnejších miest na zemi, opusteného leva menom Simba. Boli na ňom veľmi viditeľné známky krutého zaobchádzania. Mal prašivú srsť a končatiny skrútené krivicou. Jeho majiteľ, ktorý zviera vyhral v kartách, ho nechal hladovať po tom, čo odišiel do zahraničia. Rev hladného leva prilákal pozornosť miestnych. Tí uvedomili úrady.

Polícia objavila v sibírskej dedine Smolenšina blízko mesta Irkutsk štrnásťmesačného leva vo veľmi zúboženom stave. Simba, ako sa zviera volá, bol držaný na dvore rozostavaného domu na jednom z najchladnejších miest sveta. Jeho majiteľom bol milionár z Uzbekistanu známy iba ako Šerzad, ktorý mal podľa zdrojov zviera vyhrať v kartách.

V rómskych osadách deti uväzujú psom na krk špagát a hádžu ich do vody!

Pred nájdením úbohý Simba úplne hladoval tri dni, pretože jeho majiteľ odletel späť do svojej rodnej krajiny. Jeden z boháčových zamestnancov oznámil, že sa zrejme už nehodlal vrátiť, a tak prestal zviera kŕmiť. Policajti však zistili, že predtým mu dávali iba psie žrádlo.

Mäsiar tigrov z Berouskovho zooparku, organizoval lovy pre zámožných. Pytliak bez zbrojného preukazu

Lev skončil v miestnom útulku pre psov. Záchranca zvieraťa Vjačeslav Savin povedal: „Takto veľký lev potrebuje minimálne 10 kg mäsa denne. Tento trpel krivicou a bol vyčerpaný zimou. Čoskoro prídu tuhé mrazy -20 ° C a to by neprežil. Preto sme ho museli odtiaľ dostať preč.“

Ak ste tuční na oslíka nelezte! V dovolenkovom raji tuční turisti mrzačia oslíkov!

Podľa miestnych bol lev kosť a koža a mal Prašivú srsť. Kamarát majiteľa Elnur Michajlev sa ohradil slovami: „V tomto veku je každý lev chudý.“ Samotný majiteľ odmietol komunikovať s médiami.