Podvodníka, ktorý spreneveril statisíce chytili v Španielsku po 15 rokoch!

1236

Britský podvodník, ktorý 15 rokov unikal pred spravodlivosťou, bol odsúdený na deväť rokov väzenia a k tomu musí zaplatiť 900.000 libier (asi 1,02 milióna EUR ). V stredu o tom podľa agentúry Reuters informoval britský Úrad pre vyšetrovanie závažných podvodov (SFO). Muž bol tento rok v máji zatknutý v Španielsku a vydaný do Británie.

Podvodník Christopher Woodhead čoby šéf niekoľkých natieračských a údržbárskych firiem používal fiktívne faktúry, pôžičky aj prevody, aby podvodne získal takmer 450.000 libier. Tými potom hradil dlhy vzniknuté hráčstvom, platil za ne dovolenky a výživné svojej bývalej manželke.

Už ani na Bali nemáte istotu, že vás nechytia. Podvodníka hľadala polícia v Česku 6 rokov, skrýval sa na Bali

Britské úrady začali Woodhead vyšetrovať už v roku 1998 potom, čo istá postaršia vdova za štvorhodinovú opravu zaplatila 8000 libier. Potom vyšlo najavo množstvo ďalších podobných prípadov.

Deň pred tým, než sa s ním mal v roku 2004 začať súd, Woodhead utiekol. V neprítomnosti bol odsúdený na šesť rokov väzenia a na zaplatenie takmer 430.000 libier. Dnes mu sudca „pridal“ ďalšie tri roky za neuhradenie tejto sumy, ktorej výška vrátane úrokov sa do súčasnosti vyšplhala na 900.000 libier.

Príbeh najväčšieho futbalového podvodníka. Nikdy nehral futbal, napriek tomu dostával peniaze od elitných klubov.

„Roky, kedy bol tento muž nehanebne na úteku, definitívne skončila a som nesmierne rada, že ho vidím za mrežami, ako si odpykáva trest za svoje zločiny,“ citovala agentúra Reuters riaditeľku SFO Lisu Osofskou.