Veľká drogová ryba uviazla v sieti polície v rámci akcie „Shadow“ (Tieň). Jeden z najväčších drogových šéfov (46) ostravského podsvetia bol chytený a s ním dvaja členovia gangu. Zásobili pervitínom tri krajiny. Mohli ho vyrobiť až 130 kilogramov, čo je zhruba 130 tisíc dávok za 6,3 milióna eur!

Jadro gangu tvorili traja ľudia. Viedol ho v podsvetí známy boss (46), ďalšie recidivista (48), ktorý zháňal lieky a chemikálie, a dokonca dôchodkyňa (72).

Masívny policajný zásah proti organizovanému zločinu a hlavne na pašerákov drog

Zatknutím gangu dostal drogový biznis na Ostravsku a Olomoucku podľa polície slušnú ranu. Muži sa ženou vyrobili desiatky kíl pervitínu, ktorým zásobovali dva kraje v Česku a predávali ho aj do Poľska a na Slovensko.

Drogu varili na dvoch miestach, v byte a rodinnom dome, jedna  bola doslova veľkokapacitná. Mohli vyrobiť až 130 kilogramov drogy za 156 miliónov korún / 6,3 milióna eur.

Trojnásobný majster sveta a olympijský medailista pašoval drogy za miliardy!

 Šéfove slovo  platilo 

Hlavný páchateľ (46) z Karvinska je veľmi známou postavou medzi kriminálnikmi. Poznal prácu polície a s členmi gangu mal vopred vyjasnenú komunikáciu.

„Stretávali sa na dohodnutých miestach v dohodnutom čase. Bol vždy dochvíľni a jeho slovo vždy platilo,“ opísal kriminalista Jakub Mohyla s tým, že členovia gangu sa často stretávali vo veľkých davoch ľudí. „Využívali napríklad výpredaje v supermarketoch,“ opísal kriminalista Jakub Mohyla.

James Franco: Alkohol, drogy a iné závislosti ma priviedli do depresie

 Biznis im kazil  covid 

Vládne nariadenie kvôli covidu na čas narušili dokonca aj činnosť skupiny. Distribúcia pervitínu bola skomplikovaná zákazom prechádzaní medzi okresmi a krajmi, nieto ešte do zahraničia. „Došlo však len k útlmu trestnej činnosti, nie k jej zastaveniu,“ podotkol Mohyla.

Heidi Klum potvrdila rozchod. Dôvodom sú drogy

Po necelých troch rokoch zbieranie dôkazov sa vrhla do akcie zásahovka a všetkých troch členov gangu pozatýkali. „Všetci mali svoje role, preto sú stíhaní ako organizovaná skupina,“ povedal Jakub Mohyla. Muži skončili vo väzbe, hrozí im až 12 rokov basy, penzistke vyšetrovanej na slobode 10 rokov.