Slovenská polícia v spolupráci s maďarskou políciou rieši záhadný prípad zmiznutia dvoch bratov Pavla a Jozefa. Štyridsaťštyriročné dvojičky sú nezvestné už od septembra minulého roku. Teraz rieka Dunaj na dvoch rôznych miestach vyplavila dve mužské telá! Podľa informácií televízie JOJ sa jedno z tiel zhodovalo s popisom jedného z bratov, ale či sa skutočne jedná o nezvestných, majú určiť testy DNA.

Bratia Pavol a Jozef spolu bývali v Komárne. Dvojičky v mladosti prišli o svoju matku a od svojich osemnástich podľa informácií televízie JOJ bývali spoločne v jednom byte. Milovali rybárčenie a podľa ostatných obyvateľov boli veľmi dobrí a nápomocní. Živili sa príležitostnými prácami a svojim susedom pomáhali so všetkým. „Pavel, to bol férový chlapec, pomáhal tu starým ľuďom s nákupmi a aj mi zavesil záclony, okná umyl, robil všetko, dokonca dobre varil, všetko robil,“ popísal jedného z bratov sused s tým, že sa obáva, že sa mohli stať bratia obeťami podvodu a figurovať v niečom ako biele kone.

Krádež storočia ani po 14 rokoch nedáva kriminalistom spať. Zlodej František Procházka (47) je dodnes nezvestný.

Obaja totiž zmizli záhadne minulý rok v septembri, kedy boli nahlásení ako nezvestní a polícia po nič od tej doby pátra.

Podľa vyššie spomínanej televízie rieka Dunaj na dvoch rôznych miestach vyplavila mužské telá. Jedno z tiel bolo nájdené pri obci Moča a druhé z nich o takmer osemdesiat kilometrov ďalej. Vylovili ho rybári pri maďarskom meste Szentendre. „Polícia v Komárne spolupracuje s maďarskou políciou na objasnení tohto prípadu. Zatiaľ ale nemôžeme poskytnúť k veci viac informácií,“ uviedla hovorkyňa polície Renáta Čuháková.

Lovci lebiek po 20 rokoch chytili muža, ktorý oklamal televízne Bingo a „zarobil“ skoro 30 miliónov.

Televízia tiež uviedla, že sa vraj popis rybárov, ktorí telo našli, zhodoval s popisom jedného z bratov, ale úrady doteraz nepotvrdili, že by sa skutočne jednalo o nezvestné. Totožnosť mužov má potvrdiť analýza DNA.