Prostitútky z obdobia 2. svetovej vojny v  meste hriechu uspokojovali vojakov i mafiánov

1302

Prohibícia a 2. svetová vojna. To bolo obdobie, kedy mali prostitútky, bordelmami, pasáci a ďalší gauneri bitky o Kanadské mesto Montreal, ktoré sa v tom čase premenilo na „mesto hriechu“. Jazdili sem vojaci, mafiáni i mnoho ďalších ľudí, ktorí v ťažkej dobe potrebovali utešiť a zabudnúť. Avšak museli svoju latku posunúť oveľa nižšie a navyše bola návšteva miestnych nevestincov dosť veľký risk. Pohlavné choroby totiž na zákazníkov skákali snáď už od dverí.

Gisele Roy alias Marie-Jeanne Lambert, zatknutá za prostitúciu v roku 1941
Bordelmama Lina Tony mala skúsenosti so „šliapaním“ ešte z čias americkej prohibície, Na začiatku druhej svetovej ju zatkli za vedenie dvoch nevestincov načierno
Annie Parker, zatknutá v roku 1941 za prostitúciu, pripomína člena Adamsovcov
Bordelmama Liliane Brown alias Ida Katz
Po zákazníkoch poškuľovala aj prostitútka Madeleine Gagnon
Medzi zatknutými prostitútkami boli aj dámy v rokoch. Napríklad Germaine Giraud

V Spojených štátoch zúrila až do roku 1933 prohibícia, popri zákaze alkoholu padali obmedzenie aj na sexuálny priemysel. Tým skôr však prekvitali nevestince a rôzne pochybné alkoholové brlohy v Kanade, kam mieril rad „sexuálnych turistov“. V Montreale bolo veľké množstvo nevestincov, herní či klubov, kde sa zdržiavali najrôznejšie existencie, a ktoré fungovali veľmi často načierno. Niektoré ale boli vyložene vyhlásené a ochrannú ruku nad nimi držala miestna polícia a skorumpovaní policajti.

Aj prostitútky drví pandémia. Pred krízou mali až 20 zákazníkov denne, teraz sú rady za jedného hovorí expertka

Organizovaný zločin a nekontrolované šírenie pohlavných chorôb však vedenie mesta už ďalej nedokázalo ignorovať. Pri veľkých záťažiach, keď vo väzení skončilo aj mnoho policajtov, ktorí piekli s gaunermi, bolo zatknutých mnoho prostitútok, prostitútov a bordelmam, na ktorých fotky sa môžete pozrieť v našej galérii. Schválne, či by ste pred nimi radšej neutiekli.

Prostitútka ukradla nádejnému zákazníkovi BMW, pretože odmietol jej sexuálne služby!