Gang znásilnil a zabil študentku. Vrahovia sa kumpánovi chválili, že ak by bol s nimi neprepásol by sex

2407

Študentka Hannah Cornelius († 21) a jej kamarát Cheslin Marsh (22) sa rozprávali v aute, keď ich obstúpili štyria ozbrojení násilníci a pod vyhrážkami ich okradli a uniesli. Mladíka zbili tehlami do bezvedomia. Dievča znásilnili a kameňom ubili na smrť.

Desivý čin sa odohral v juhoafrickom meste Stellenbosch v máji 2017. Vynikajúca študentka Hannah Cornelius bola večer na zábave. Cheslin chcel odísť domov na skateboarde, ale Hannah trvala na tom, že ho odvezie autom, aby sa nestal terčom prepadnutia.

Keď zastavili pri jeho byte, chvíľu sa ešte v aute rozprávali. Zrazu ich obstúpili štyria muži a dievčaťu priložili skrz otvorené okienko k hrudi skrutkovač a chlapcovi nôž k chrbtu. Oboch pod hrozbou zabitia okradli. Mladíka potom zavreli do kufra auta a s oboma obeťami odišli nakúpiť drogy.

Neskôr zastavili pri lese, kde vytiahli Cheslina z auta a odvliekli ho do húštini. Tam mu nariadili, aby položil hlavu na kameň, pričom ho do nej niekoľkokrát udreli tehlami. V domnení, že je mŕtvy, zanechali ho na mieste a odišli.

Cheslin však ako zázrakom prežil. „Stratil som vedomie, a keď som sa prebral, cítil som v celom tele neznesiteľnú bolesť. Keď som naposledy počul Hannah, jej hlas znel veľmi slabo a povedal by som, že bola vystrašená,“ hovorí Cheslin, ktorému sa podarilo dovliecť k najbližšiemu domu a zavolať pomoc. Tam sa dozvedel, že po ňom už dávno pátrajú.

Vrahovia pred súdom

Polícia našla telo Hannah v kroví blízkosti miestnych viníc, kam ju násilníci odtiahli, znásilnili a potom na smrť ubili kameňom. Štvorica mužov identifikovaných ako Vernon Witbooi (33), Geraldo Parsons (27), Nashville Julius (29) a Eben Van Nieberk (28) potom znovu vyrazila do mesta, kde okradli ešte minimálne 4 ďalšie ženy. Ukradnuté auto však zaregistrovala polícia a začala naháňačka, ktorá skončila dolapením všetkých štyroch členov gangu.

Jeden z obvinených, Witbooi, povedal: „Išli sme do mesta len sa pozrieť, čo by sme mohli získať.“ Sám vraj zostal pri aute a fajčil, zatiaľ čo jeho spoločníci viedli chlapca do lesa. „Povedali mi, že ho len zviazali a nechali tak, aby ho ráno niekto našiel,“ dodáva. Rovnako tak sa vraj vôbec nezúčastnil znásilnenia dievčaťa. „Keď sme išli preč, hovorili mi chalani, že som zmeškal sex s tou dievčinou. Hovorili mi, že ju len zviazali a že ju ráno nájdu robotníci. „

Cheslin Marsh po útoku utrpel početné zranenia hlavy, po ktorých mu zostanú viditeľné jazvy. Takisto nepočuje na jedno ucho.

Všetci štyria teraz čelia rade obvinení vrátane vraždy, únosu, krádeže a znásilnenia. Cheslin Marsh po útoku utrpel početné zranenia hlavy, po ktorých mu zostanú viditeľné jazvy. Takisto nepočuje na jedno ucho. Z hrozného činu si stále nesie trauma, a dokonca sa odmietol vrátiť na štúdiá.

Znásilnená pred vlastným synom! Mladí lupiči (17 a 19) omráčili ženu paralyzérom a ohavne ju zneužili

Hannah vraj bola skvelou študentkou a premiantkou v škole a tiež dcérou sudcu a právničky, Willema a Anny. Obaja rodičia sa tragicky utopili asi 10 mesiacov po smrti ich dcéry.

Podľa posledných štatistík vraj v Južnej Afrike dochádza v priemere za jeden deň k 56 vraždám, 110 znásilnením a 45 prepadnutím v aute.

Znásilnená turistka opísala peklo v Taliansku. „Bolo ich aspoň 10, všetci boli nahí a mladí“