Známy americký majiteľ nevestincov, ktorý sa v blížiacich sa voľbách chcel uchádzať o poslanecké kreslo za republikánov v Nevade, v utorok zomrel. Príčina smrti sedemdesiatdvaročného Dennisa Hofa zatiaľ nebola objasnená.

Hof, ktorý sa podľa agentúry Reuters považoval za najznámejšieho pasáka v Spojených štátoch, vlastnil striptízový klub a niekoľko nevestincov. V Nevade, kde je ako v jedinom americkom štáte prostitúcia čiastočne povolená, sa navyše hodlal uchádzať o politickú funkciu.

V júni totiž Hof, ktorý bol okrem iného hviezdou reality show stanice HBO, prekvapivo vyhral v konzervatívnom vidieckom okrese republikánske primárky, a v novembri sa tak mal postaviť demokratke Lesie Romanovovej v boji o kreslo v nevadskom zákonodarnom zbore. Sama Republikánska strana dala v júni najavo, že Hofa nepodporuje.

V kampani sa Hof, ktorý žil v meste Pahrump, označoval za „Trumpa z Pahrump“. Kvôli tomu ho rada ľudí označovala za oportunistu, lebo v prezidentských voľbách pred dvoma rokmi ešte podporoval Trumpovu súperku Hillary Clintonovú. Pozornosť médií vtedy upútala jeho kampaň „Šľapky pre Hillary“, v ktorej na podporu bývalej ministerky zahraničia vystupovali niektoré zo zamestnankýň Hofových vykričaných domov.

Obyvatelia Nového Zélandu dôverujú politikom menej než prostitútkam

Podľa agentúry AP Hof zomrel krátko po tom, čo s priateľmi oslávil svoje nedeľné 72. narodeniny. Jeho telo našiel známy americký pornoherec Ron Jeremy, ktorý bol jedným z hostí narodeninového večierku.