Mníchovský módny návrhár Daniel Fendler, pervitínom zásoboval tamojšiu gay scénu

1785

Mníchovský módny návrhár a krajčír Daniel Fendler, obľúbenec tamojší spoločenskej smotánky, pre ktorú šil tradičné bavorskej kroje, bol odsúdený na 5,5 roka väzenia za obchodovanie s drogami. Omamné látky dovážal podľa denníka Bild aj zo susednej Českej republiky. Za mrežami však výrobca bavorských krojov a kožených nohavíc pravdepodobne ešte neskončí, pretože ho čaká odvykacia kúra, ktorá môže trvať až dva roky.

Tridsaťosemročný muž drogami zásoboval mníchovskú homosexuálnu scénu, informujú v týchto dňoch bavorskej spravodajské servery k rozsudku, ktorý podľa nich padol na mníchovskom krajinskom súde už minulý piatok. Rozsudok je právoplatný, pretože krajčír z okresu Rosenheim ho prijal ešte v súdnej sieni. Denník Süddeutsche Zeitung napísal, že Fendler bol odsúdený konkrétne za nezákonný dovoz omamných látok vo väčšom než malom množstve. Za tento čin hrozí až sedemročné väzenie.

Fendler ale možno do väzenia vôbec nenastúpi. Súd mu nariadil, aby hneď nastúpil protidrogovú liečbu. Jeho právny zástupca Roland Autenrieth povedal, že terapia by mohla trvať až dva roky a potom môže byť zvyšok trestu zmenený na podmienečný. Fendler chce teraz údajne žiť život bez drog.

James Franco: Alkohol, drogy a iné závislosti ma priviedli do depresie

Pri domovej prehliadke v decembri 2017 polícia u Fendlera našla takmer 170 gramov metamfetamínu, ktorému sa v Nemecku hovorí crystal speed alebo crystal meth a na Slovensku pervitín. Od tej doby bol módny návrhár vo vyšetrovacej väzbe. Už na začiatku procesu sa k svojim prehreškom priznal a obšírne sa rozhovoril o svojom neusporiadanom živote.

„Žil som z 1000 eur na mesiac. Nájomné a tlak boli ohromné. Šil som po nociach, sotva som spal,“ líčil svoju životnú situáciu. Aby to vydržal, bral pervitín a v nastúpenom omámení mal často nechránený sex.

Sex, drogy a alkohol sa nevyhli ani NHL, čisté rockové hviezdy

Nakoniec sa z neho stal pašerák drog. Podľa Bildu na začiatku procesu priznal šesť jázd z Českej republiky, prokuratúra mu ich dosvedčilo desať. Gram pervitínu potom predával za 180 eur. „S každým na zozname zákazníkov som mal sex,“ priznal ďalej a uviedol, že od 18 rokov je HIV pozitívny. Krajčírstvo od jeho zatknutia prevádzkujú jeho matka a zamestnanci.