Na východe amerického štátu Idaho si žiačka šiestej triedy priniesla do školy zbraň a následne postrelila dvoch žiakov a zamestnanca školy, než ju odzbrojila učiteľka. Všetci, ktorých strelkyne zasiahla, utrpeli zranenia končatín a predpokladá sa, že prežijú, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady. Prvé správy z miesta štvrtkového incidentu uvádzali, že v škole strieľal jeden zo žiakov.

Dejiskom násilia bola škola v mestečku Rigby, kam dochádzajú deti vo veku zodpovedajúcom druhému stupňu základnej školy v SR. Podľa AP sa tu učí asi 1500 žiakov šiesteho až ôsmeho ročníka. Na mieste zasahovalo niekoľko policajných jednotiek a žiakov evakuovali do neďalekej budovy strednej školy, kde si ich prevzali rodičia.

Šerif miestneho okresu Jefferson County Steve Anderson uviedol, že dievča vytiahla zbraň z batohu a niekoľkokrát vystrelila vnútri školy i mimo nej. Odzbrojila ju učiteľka, ktorá ju tiež zadržala, než ju prevzali strážcovia zákona. Tí dievča z blízkeho mesta Idaho Falls odviezli do väzby. Šerif neuviedol meno dievčaťa. Úrady zisťujú jej motív a tiež to, kde získala zbraň.

Streľba v bratislavskej posilňovni! Ozbrojený útočník zranil najmenej jedného človeka

Zranený dospelý, ktorý utrpel hladký priestrel končatiny, bol už prepustený z nemocnice, uviedol doktor Michael Lemon. Obaja zranení žiaci – podľa serveru ABC News dievča a chlapec – zostanú v nemocnici cez noc. Aj keď sú v dobrom stave, je podľa lekára možné, že bude potrebné jedného operovať.

„Boli sme práve v triede s naším učiteľom, keď sme počuli hlasnú ranu a potom ďalšie dve. Potom bol počuť krik,“ vykreslil dvanásťročný Yandel Rodriguez. „Náš učiteľ to šiel skontrolovať a našiel krv,“ dodal.

Vražedný útok na škole vo Vrútkach! Jaroslav sa obetoval, aby ochránil deti pred maniakom

„Je to tá najhoršia nočná mora, aká sa môže stať,“ povedal o streľbe šéf okresného školstva Chad Martin. „Pripravovali sme sa na to, ale v skutočnosti nikdy nemôžete byť na to úplne pripravení,“ dodal podľa ABC.

Lekár z miestnej nemocnice Michael Lemon následne novinárom povedal, že je „absolútnym požehnaním“, že sa ranení nachádza v pomerne dobrom zdravotnom stave a nie sú v ohrození života. „Mohli by na tom byť oveľa horšie,“ dodal. Zamestnanec podľa neho utrpel čistý priestrel jednej z končatín, televízia CNN uviedla, že už bol prepustený z nemocnice. Obe postrelenej deti v nemocnici ešte zostávajú.

Otrasná tragédia v obci Točnica! Mama našla zastreleného Maxíka (†5) i jeho otca, bývalého policajta!

Agentúra AFP poznamenala, že úrady neuviedli vek dievčaťa, ktorá strieľala, ale zvyčajne mávajú žiačka šiestej triedy jedenásť či dvanásť rokov. Streľba podľa šerifa začala vo vstupnej hale a pokračovala vonku.

Vlani bolo v USA zabitých viac ako 43 000 ľudí strelnou zbraňou, dodala AFP s odvolaním sa na server Gun Violence Archive. Do tohto údaja sú zahrnuté aj samovraždy.

SOPHIINA VOĽBA? Žena zastrelila dcéru a seba! Ušetrila len syna (12)