Hviezda seriálu Hra o tróny herečka Lena Headey (43) prehovorila o svojom nekonečnom boji so stavmi úzkosti a depresie. Po rokoch beznádeje sa s chorobou naučila žiť, ale ako sama hovorí, je to divoká beštia, ktorej sa len tak nezbaví.
    Lena sa o svojich psychických problémoch rozhovorila v príspevkoch na jej profile na sociálnej sieti. Zrejme tak chcela fanúšikom konečne odhaliť, čo leta skrývala a za čo sa hanbila.

„Stále o tom premýšľam. Depresia je u mňa ako doma. A mám obrovské úzkosti. Je to problém, ale nie tak veľký, ako by sa mohlo zdať,“ oznámila herečka, ktorá s chorobou statočne bojuje a dúfa, že sa nezhorší.

Lene sa veľa uľavilo, keď o svojej chorobe informovala fanúšikov. Konečne už nemusí skrývať svoje pocity.

„Úzkosť je obrovská beštia. Musíte s ňou hovoriť, musíte sa s ňou vysporiadať. Neustále. Ide o to, poslať tú beštiu späť do divočiny, kam patrí. Ľahko sa to hovorí a oveľa horšie sa to potom praktizuje. Ale je potreba to robiť stále dookola a nepoľaviť,“ pokračovala herečka, ktorá v seriáli Hra o tróny stvárňuje rolu Cersei Lannister.
    „Úzkosť je bohužiaľ reálna vec. Vec, ktorú spôsobujú nejaké chemikálie vo vašom mozgu. Ale tiež je to vaša duša, ktorá nejako trpí. Zostáva s vami stále, na každom kroku. Ale než sa ma spýtate, nebojte sa, som v poriadku,“ doplnila s tým, že ak ktokoľvek týmito stavmi trpí, nemal by ich skrývať, ale mal by o nich povedať svojmu okoliu a predovšetkým ich riešiť s lekárom. „Keď o tom budú vedieť vaši blízki a priatelia, uľaví sa vám. Verte mi,“ dodala.