Len pre vyvolených: Najdrahšie taco na svete stojí viac ako 20 tisíc

725

V mexickom letovisku Grand Velas Los Cabos vám pripravia taco z tých najvyberanejších surovín. Jeden kúsok vás v prepočte na našu menu bude ale stať 25 tisíc eur.
Taco je tradičný mexický pokrm, skladajúci sa z tortily, plnené mäsom a zeleninou. Tú najdrahšiu na svete vám v Grand Velas Los Cabos pripraví šéfkuchár Juan Licerio Alcala.
Kukuričné ​​cesto na tortilu mieša so zlatými vločkami. Tortilu potom plní hovädzím z japonského chovu, takzvaným kobe, ktoré je považované za najkvalitnejšie hovädzie na svete, ďalej potom homárom, kaviárom Almas Beluga a syrom brie s hľuzovkami. Nakoniec pridáva omáčku z čili papričiek Morita a kávy Kopi Luwak. A aby toho zlata nebolo málo, taco ešte raz posype zlatými vločkami.

Záujemcovia si musia pokrm objednať dopredu a zaplatiť zálohu 10 tisíc eur. Podmienkou tiež je byť ubytovaný v prezidentskom apartmáne. Potom sa ale už hosť môže tešiť na veľkolepý chuťový pôžitok.„Ľudia sa čudujú, ako niečo, čo si môžete na ulici kúpiť za desať pesos, môže byť tak drahé. Toto taco je ale delikátna harmónia ktorá za tie peniaze stojí ,“ sľubuje kuchár.