Minca zachránila vojakovi život. V rámci dražby ju získal jeho vnuk

373

Šťastie v nešťastí sa za vojny prihodilo britskému vojaka Johnovi Trickettovi. Pred guľkou ho zachránila obyčajná minca.

John Trickett sa zúčastnil bojov prvej svetovej vojny spoločne so svojimi bratmi Billym a Horace. Kým obaja súrodenci zahynuli, devätnásťročný John sa konca vojny dožil. Stačilo však málo a aj on mohol skonať na bojovom poli. Pred istým zásahom guľky ho zachránila minca, ktorú mal vo vrecku košele. Muž po tomto incidente síce ohluchol na ľavé ucho, ale nič vážnejšieho sa mu nestalo.

Mincu a ďalšie memorabílie, ako napríklad medaily a fotky, dala po rokoch do dražby jeho vnučka Maureen Coulson. Prekvapivo si ich nakoniec odniesol ďalší člen jej rodiny, bratranec Nigel Trickett.

„Keď sa príbeh stal virálnym, päťdesiat členov našej rodiny sa dalo dokopy. Uvedomujeme si, že bez tej mince by sme neboli dnes na svete,“ povedal vnuk preživšieho vojaka novinárom.

Aukčná sieň Hansons Auctioneers v Derbyshire odhadla hodnotu vecí na 30 až 50 libier. Nigel za ne ale nakoniec zaplatil viac ako 5 tisíc libier.

Kaderu Napoleona Bonaparteho vydražili za takmer 11.000 eur

Hoci nie je jasné, prečo Maureen z vecí jednoducho neurobila spoločný majetok rodiny, a jej bratranec za ne musel platiť, žena tvrdí, že časť z finančného obnosu venuje charite.

Vydražia špeciálnu zubnú protézu Winstona Churchilla