Olympijský víťaz z Nagana, český hokejista Čechmánek opäť pred súdom, za 15 miliónový podvod

571

Zlínsky krajský súd v pondelok už druhýkrát neprávoplatne oslobodil bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka z obžaloby z podvodu so škodu 15 miliónov korún (600tisíc eur).

Čechmánek sa zadlžil pri svojom podnikaní. Podľa obžaloby si požičiaval peniaze a objednával práce, aj keď vedel, že záväzky nebude schopný splatiť. Čechmánek akýkoľvek podvodný úmysel odmietol, hrozilo mu až desať rokov väzenia. Súd v jeho rokovaní nezistil úmysel a snahu o vlastné obohatenie. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor sa na mieste odvolal.

Už ani na Bali nemáte istotu, že vás nechytia. Podvodníka hľadala polícia v Česku 6 rokov, skrýval sa na Bali

Podvodu sa olympijský víťaz z Nagana podľa obžaloby dopustil medzi rokmi 2011 až 2014, predovšetkým v súvislosti s výstavbou minipivovaru v Zlíne a prestavbou bytového domu v Holešove. Štátny zástupca Petr Matoušek uviedol, že obžalovaný uzatváral zmluvy a dohody so zámerom získať majetkový prospech, hoci jeho ťaživá finančná situácia mu nedovoľovala ich plniť. Na základe zmlúv odoberal služby, stavebný materiál a bytové či reštauračné vybavenie.

Príbeh najväčšieho futbalového podvodníka. Nikdy nehral futbal, napriek tomu dostával peniaze od elitných klubov.

Čechmánek snahu o podvod odmietol. „Ja som nemal dôvod niekoho okradnúť. Nikdy som nepremýšľal nad tým, že by som sa chcel obohatiť,“ povedal v pondelok na súde.

Sériový obedový podvodník podvádzal ženy najmenej tri roky a stále uniká spravodlivosti