Sériový obedový podvodník podvádzal ženy najmenej tri roky a stále uniká spravodlivosti

774

Paul Gonzales, ktorý vyčíňa už tri roky v kalifornskom meste Pasadena, je akousi odnožou svadbového podvodníka. Nejde mu však o sobáš alebo získanie vena, ale o to, aby sa zdarma dobre najedol. Využíva k tomu ženy, s ktorými si dohaduje rande.

Gonzales sa prvýkrát dostal na titulky novín v marci minulého roka. To nechal dve ženy pri dvoch separátnych stretnutiach v reštaurácii s nezaplateným účtom za opulentné obedy. Tie pritom na začiatku rande sľúbil zaplatiť. Jedna zo žien navyše prehľadávala internet a narazila na ďalšie dve ženy, ktoré sa zrejme stali Gonzalesovými obeťami.

Médiá postupne vypátrali, že ide o čosi ako sériového obedového podvodníka, ktorý pracuje podľa jednoduchej mustry. Cez zoznamovaciu aplikáciu si dohovorí rande s nejakou ženou a prvé stretnutie si s ňou dá v reštaurácii. Gonzales samozrejme dotknutú „pozýva“. Ku koncu večera sa však pod rôznymi zámienkami vyparí a už sa nevráti. Na ženy tak zostane povinnosť zaplatiť celú útratu.

Gonzales napríklad jednej zo žien na konci večera povedal, že si musí zastrčiť do nabíjačky v aute svoj telefón, pretože očakáva hovor od svojej chorej tety, ktorá leží v nemocnici. S autom však odišiel a žena musela zaplatiť večeru v hodnote 130 dolárov. Gonzales si totiž objednal krevetový šalát, filet mignon a víno. „Cítila som sa naozaj hlúpo,“ dodala žena, ktorá chcela zostať v anonymite.

Ona žena bohužiaľ nevedela, že Gonzales je dobre známy podvodník z Pasadeny, o ktorého praktikách sa presvedčilo oveľa viac žien. Jedna z nich, ktorá sa médiám predstavila ako Carol, povedala, že Gonzales na ňu čakal v reštaurácii v Pasadene a hneď jej povedal, že už mal jedno jedlo, ale pokojne si dá ešte ďalšie. Carol bola prekvapená, že má taký hlad, ale samozrejme mu nebránila, keď mal taký apetít. O to viac ľutovala, keď sa Gonzales zdvihol s ospravedlnením, že musí na chvíľu odbehnúť a už sa nevrátil. Aj na Carol tak čakala povinnosť zaplatiť celú tučnú útratu.

Gonzalesa sa nepodarilo chytiť. Podvodník si dáva pozor a je zrejme dobre oboznámený so zákonmi. Ak totiž cena, ktorú ženy musia zaplatiť, nepresiahne 950 dolárov, podvodníkovi hrozí len pokuta alebo maximálne 6 mesiacov väzenia. Avšak ako upozorňuje prokurátor Kelly Rickert, ide každopádne o zločin a navyše Gonzales už sa ho dopustil opakovane, takže sadzby za neho budú vyššie.